Kāpēc Kariņš grib ievilkt valdībā ar ASV sankcionētu politiķi saistītu partiju?

Amerikā dzimušais Latvijas premjers Arturs Krišjānis Kariņš apsver iespēju veidot koalīciju ar partiju apvienību “Zaļo un zemnieku savienība” (ZZS), kurā ietilpst par noziedzīgiem nodarījumiem tiesātais, pērn no apcietinājuma pret ievērojamu drošības naudu atbrīvotais bijušais Ventspils pašvaldības vadītājs Aivars Lembergs.

Lembergs pirms dažiem gadiem NATO nosauca par okupācijas karaspēku, bet pret sevi vērstās ASV sankcijas – par atbilstošām Ziemeļkorejas standartiem.

Pēc notiesājoša sprieduma par vairākiem noziegumiem pirmajā tiesu instancē un viena gada pavadīšanas apcietinājumā, bijušais Ventspils mērs Aivars Lembergs tagad cenšas panākt viņa ietekmē esošās ZZS iekļaušanu ASV dzimušā Artura Krišjāņa Kariņa valdībā.

Amerikas pilsonis Kariņš laikam ir aizmirsis, ka 2019.gadā ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) Aivaru Lembergu pakļāva sankcijām par liela apmēra korupciju un varas ļaunprātīgu izmantošanu. Lembergs pret viņu noteiktās sankcijas pārsūdzēja ASV tiesā, tāpat viņš pārsūdzēja arī Latvijas tiesas spriedumu, kurā tika atzīts par vainīgu kukuļņemšanā, naudas atmazgāšanā, dokumentu viltošanā un citos noziegumos.

Iepriekš Arturs Krišjānis Kariņš sadarbību ar ZZS kategoriski noraidīja tieši Aivara Lemberga dēļ,

kurš “ir ASV sankcijām pakļauts indivīds par korupciju un tiesas procesā par to pašu ir notiesāts”, bet NATO karaspēku Latvijā pirms dažiem gadiem nosauca par okupantiem.

Lembergs savulaik apgalvoja, ka iestājoties NATO, Latvija tiek pakļauta starptautiskā terorisma draudiem un NATO nerisinās Latvijas drošību, bet mazinās to. Savukārt 2014.gadā, kad Krievija anektēja Krimu, Lembergs, būdams Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs – tātad valsts amatpersona –, izteicās, ka iespējamā NATO militārās klātbūtnes palielināšana Latvijā, ievedot NATO spēkus, būtu uztverama kā svešas valsts okupācija un pielīdzināma 1940.gadā notikušajai padomju karaspēka ievešanai Latvijā.

Tagad Kariņš grib veidot kopīgu koalīciju ar ZZS, lai gan šī partija ir nepārprotami pateikusi, ka no ASV sankcijām pakļautā, smagos noziegumos apsūdzētā un pirmajā instancē notiesātā Lemberga nekad nav norobežojusies un nenorobežosies.

Lasiet arī: Levits atturētos nominēt jaunu premjeru, ja jaunajā valdībā ietilptu ar Lembergu saistīto ZZS

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas