Kariņa lidojumu lietā izmeklēšana varētu ilgt vairākus mēnešus

Kriminālprocesā par iespējamu izšķērdēšanu saistībā ar lidmašīnu līgumreisu izmantošanu bijušā Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) komandējumos izmeklēšana varētu ilgt vairākus mēnešus, intervijā “Delfi TV” atzina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume.

Lieta joprojām ir ierosināta par faktu, nevis pret konkrētām personām, un nevienai personai patlaban nav piemērots statuss, kas paredz tiesības uz aizstāvību. 

Patlaban birojā notiekot darbs ar milzīgu materiālu daudzumu, analītiķi analizē katru lidojumu un katras personas lomu. Tāpat tikšot prasīti paskaidrojumi par to, kādai katrai amatpersonai bijusi loma komandējumu organizēšanā.

Konkrētus termiņus izmeklēšanas pabeigšanai Straume nevēlējās minēt, taču, ņemot vērā materiālu daudzumu, “tie varētu būt mēneši”.

Jau ziņots, ka marta beigās Ģenerālprokuratūra uzsāka un nodeva KNAB izmeklēšanai kriminālprocesu par iespējamu izšķērdēšanu saistībā ar lidmašīnu līgumreisu izmantošanu bijušā premjera komandējumos.

Ģenerālprokuratūras pārbaudē konstatēts, ka speciālajiem līgumreisiem, kas tika organizēti no 2021. līdz 2023.gadam, tika izlietotas lielākas summas, nekā bija paredzēts līgumos, kas noslēgti ar ceļojumu aģentūrām par līgumreisu organizēšanu.

Ņemot vērā minēto, prokurore nolēmusi sākt kriminālprocesu pēc Krimināllikuma panta par iespējamu izšķērdēšanu lielā apmērā.

Nelikumīga un neekonomiska rīcība, organizējot Kariņa speciālos lidojumus, Latvijas un Eiropas Savienības Padomes budžetiem kopumā radījusi ap 545 000 eiro nepamatotus izdevumus, revīzijā konstatējusi Valsts kontrole.

Lasiet arī: BNN jautā | Politologs: Izpaudumi par aicinājumu viltot vēlēšanu rezultātus ir “nagla” varas leģitimitātes uztverei
 

Seko mums arī FacebookDraugiem un X

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas