Kariņš atkāpsies no Ministru prezidenta amata

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pirmdien, 14.augustā, paziņoja, ka atkāpsies no premjera amata un ceturtdien Valsts prezidentam iesniegs dokumentu par valdības demisiju. Viņš nākamo Ministru kabinetu nevadīšot.

Kariņš sacīja, ka valsts attīstībai ir vajadzīgs daudz kas, bet pamatā spēcīga un dinamiska valdība, kas var pieņemt grūtus lēmumus. Kā apgalvoja premjers, pēc ilgstošām sarunām esot skaidrs, ka Apvienotais saraksts (AS) un Nacionālā apvienība (NA) dara visu, lai bremzētu jebkuru mēģinājumu ieviest valdībā dinamiskāku darbu. Ja nevar rast dinamismu šajā valdībā, tad ir nepieciešama jauna valdība, uzsvēra politiķis.

Viņš arī norādīja, ka aicināja JV valdi un frakciju virzīt nākamo premjera amata kandidātu.

Kariņš vairs nepretendēšot uz Ministra prezidenta amatu. 

Līdz ar Kariņu demisionēšanu būs kritis viss Ministru kabinets, tādējādi paverot ceļu jaunas valdības izveidošanai ar Jauno vienotību (JV), “Zaļo un zemnieku savienību” (ZZS) un Progresīvajiem kā tās potenciālo kodolu.

Kariņa palikšana amatā pēc paziņojuma par sarunu sākšanu par citu valdību ir bijusi viena no pretenzijām, kuru izvirzīja līdzšinējie koalīcijas partneri – Nacionālā apvienība un Apvienotais saraksts, uzsverot, ka

tādējādi tiek pārkāpta Satversme.

Saskaņā ar likumu Ministru kabineta locekļi pēc valdības atkāpšanās turpinās pildīt savus pienākumus līdz brīdim, kad Saeima būs izteikusi uzticību jaunam Ministru kabinetam, – ja vien parlaments līdz tam nav nebūs lēmis kā citādi.

Kā ziņots, Kariņš pagājušajā nedēļā sāka sarunas par jaunas koalīcijas un valdības veidošanu. Piektdien sarunas par jauno koalīciju notikušas ar Progresīvajiem un ZZS, kas kopā ar JV varētu veidot topošā Ministru kabineta kodolu.

Pašlaik nav zināms, kā sarunas sekmēsies ar Apvienoto sarakstu (AS) un Nacionālās apvienība (NA), kuras piektdien atteicās nākt uz sarunām.

Jau vēstīts, ka, lai valdība strādātu dinamiskāk, Kariņš iepriekš rosināja veikt vairāku amatu rotācijas, taču AS un NA piektdien šo piedāvājumu noraidīja. Tāpēc piektdien premjers paziņoja par jaunas valdības veidošanu.

Lasiet arī: Viedoklis | Vienam OFAC sankcijām pakļautajam atņems pilsonību, bet otru ņems valdībā?

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas