Kariņš: Nākamais gads varētu nebūt izaugsmes gads

Nākamais, visticamāk, nebūs izaugsmes gads, tajā ekonomika sabremzēsies, intervijā Latvijas Radio teica Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Otrdien, 20.decembrī, norisināsies Kariņa otrās valdības pirmā darba sēde. Plānots, ka tā sāksies plksten 13.00.  Ministri gan kopā pulcējās jau pagājušajā nedēļā, īsi pēc balsojuma Saeimā, taču tā bija tikai svinīga sēde, bet nekādi valstiski svarīgi jautājumi tajā netika risināti.

Kariņš skaidroja, ka tuvākajās sēdēs ir jāsaprot, cik naudas paliek pāri, lai to ieguldītu kādā no valdības prioritātēm.

Vienlaikus jau pašlaik esot skaidrs, ka visām jaunās valdības iecerēm līdzekļu nepietikšot, tāpēc tas, kādās prioritātēs tiks ieguldīts vairāk līdzekļu, atkarīgs no koalīcijas. Kariņš atgādināja, ka pašlaik ekonomika esot «sabremzēšanās fāzē» un nākamgad neesot gaidāms izaugsmes gads.

Kariņš gan akcentēja, ka pie situācijas vainojams Krievijas sāktais karš Ukrainā, kas novedis, piemēram, pie elektroenerģijas cenu kāpuma. Kā vienu no risinājumiem, lai ekonomisko situāciju uzlabotu, Kariņš minēja arī Eiropas fondus.

Vēstīts, ka valdība pirmajā sēdē skatīs lietu par likumprojekta Par valsts budžetu 2023.gadam un budžeta ietvaru 2023., 2024. un 2025.gadam sagatavošanas grafiku. Vienlaikus plānots skatīt arī vairākus citus jautājumus.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas