Kariņš redz ciešākas sadarbības iespējas ar Progresīvajiem

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pēc tikšanās ar Progresīvo līderiem redz ciešākas sadarbības iespējas vairāku uzdevumu paveikšanā.

Kariņš norādīja, ka abām partijām ir līdzīgs redzējums par nepieciešamajām reformām. Premjers jau iepriekš norādījis, ka reformas jāveic skolu tīklu sakārtošanā, darbaspēka jautājumos, valsts kapitālsabiedrību virzīšanā uz biržu un sociālajos jautājumos, proti, nepieciešama Stambulas konvencijas ratifikācija “kā simbolisks, bet dziļi nozīmīgs Saeimas žests” un Satversmes tiesas lēmuma izpilde, kas saistās ar kopdzīves regulējumu.

Nākotnē vēl sīkāk abas puses varētu pārrunāt veselības aprūpes finansēšanas jeb veselības apdrošināšanas ieviešanas jautājumu.

Tāpat tika uzklausīts Progresīvo redzējums par budžeta veidošanas principiem, pastāstīja premjers.

Vaicāts, vai skaidrība par virzību uz koalīcijas paplašināšanos varētu būt jūnijā vai jūlija pirmajā pusē, Kariņš norādīja, ka gan viņš, gan sabiedrība ir ieinteresēta ātrākā procesā. Sarunas noteiks šī jautājuma risināšanās ātrumu, piebilda valdības vadītājs.

Kā ziņots, Progresīvie jūnijā vēlas gūt skaidrību jautājumā par koalīcijas paplašināšanu.

Šodien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Kariņu un citiem “Jaunās vienotības” politiķiem “Progresīvo” līdzpriekšsēdētājs, Saeimas deputāts Andris Šuvajevs pozitīvi novērtēja sarunu par ciešākas sadarbības iespējām.

Tikšanās laikā pārrunāti vairāki valstī paveicamie darbi, lai izrautos no stagnācijas, kas iezīmējusies pēdējo mēnešu laikā pašreizējās valdības darbā, atzīmēja Šuvajevs.

Progresīvie arī sagaida risinājumu, kā plašākā koalīcijā tik vadīti ar smagos noziegumos apsūdzēto Aivaru Lembergu saistītie potenciāli lielie riski, sacīja Progresīvo līdzpriekšsēdētājs.

“Lembergs ir smagos noziegumos apsūdzēts un pirmajā instancē notiesāts,” atgādināja Šuvajevs, atzīmējot, ka Lemberga jautājums partijas ieskatā joprojām ir ar lieliem potenciāliem riskiem.

Tāpēc Progresīvie šo jautājumu aktualizēja ceturtdienas, 8.jūnija sarunā ar Kariņu un sagaida, ka

piektdien paredzētajās JV un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sarunās tiktu “uzrunāti” arī šie jautājumi, proti, kādā veidā šie riski tiktu vadīti.

Iepriekš jau vēstīts, ka Ministru prezidents Kariņš uzsvēris, ka viņa mērķis nekādā gadījumā nav iet prom no pašreizējās koalīcijas, bet, paturot abus koalīcijas partnerus, iesaistīt tajā vēl papildu spēkus.

Pašlaik valdošajā koalīcijā strādā JV, Nacionālā apvienība (NA) un Apvienotais saraksts (AS), taču pēc Valsts prezidenta vēlēšanām, kurās koalīcijas partijas nespēja vienoties par atbalstu vienam kandidātam, Kariņš ir sācis sarunas par iespējamu koalīcijas paplašināšanu ar ZZS un Progresīvajiem.

NA un AS iebilst pret koalīcijas paplašināšanu.

Lasiet arī: Levits atturētos nominēt jaunu premjeru, ja jaunajā valdībā ietilptu ar Lembergu saistīto ZZS

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas