Kariņš: Skolu tīkls ir jāsakārto līdz galam

Pēc pedagogu algu jautājuma atrisināšanas nākamais solis ir skolu tīkla sakārtošana, TV3 raidījumā 900 sekundes teica Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Valdībā otrdien apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvāto pedagogu atalgojumu palielināšanas grafiku, kas paredz, ka no šī gada 1.septembra pedagogiem, izņemot pirmsskolas izglītības pedagogiem, zemākā stundas likme būs 8,50 eiro.

Kariņš norādīja, ka piektdien notiks valdības sēde, kurā tiks apstiprināti nepieciešamie Ministru kabineta noteikumi, lai būtu grafiks pilnībā skaidrs.

Premjers atgādināja, ka pie pedagogu algu jautājuma strādāts, kopš izveidota valdība. Tas bijis sarežģīts, detalizēts process, par nepieciešamajām izmaiņām teica Kariņš.

“Tas nav tikai tukšs solījums,” norādot, ka skolotājiem tiešām tiks palielinātas algas, teica Kariņš.

“Nākamais solis ir skolu tīkls, kas ir jāsakārto līdz galam,” teica premjers.

Kā vēstīts, Ministru kabineta noteikumus par to, kā tiks celts pedagogu atalgojums, paredzēts apstiprināt valdības ārkārtas sēdē piektdien, 21.aprīlī.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome nolēmusi 24.aprīlī rīkot protesta akciju, kā arī sākt trīs dienu visas Latvijas pedagogu streiku.

LIZDA vadītāja Inga Vanaga neizslēdz iespēju, ka streika vienošanās varētu tikt izpildīta arī līdz 24.aprīlim. Ja tā notiks, tad streiks tiks atcelts.

Lasiet arī: Apstiprināts pedagogu atalgojumu grafiku

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas