Kariņš: Šobrīd nav nepieciešams plūdu dēļ izsludināt ārkārtējo situāciju Augšdaugavas novadā

Šobrīd nav nepieciešams plūdu dēļ izsludināt ārkārtējo situāciju Augšdaugavas novadā, jo glābšanas dienesti tiek galā ar situāciju,pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Līdz ar ūdens līmeņa strauju paaugstināšanos upēs, jo īpaši Bebrenes, Dvietes, Kalkūnes, Laucesas, Līksnas, Nīcgales, Pilskalnes, Sventes un Tabores pagastā, Augšdaugavas novada pašvaldība pieprasījusi Ministru kabinetam izsludināt ārkārtējo situāciju minētajos pagastos. Ja valdība izsludinātu ārkārtējo situāciju novadā, pašvaldība var lūgt valsts kompensācijas plūdu nodarīto seku likvidācijai, pretējā gadījumā sekas jānovērš uz pašvaldības budžeta rēķina.

Kariņš norādīja, ka ir ciešā komunikācijā ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Māri Sprindžuku (AS) un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) vadību. Pēc premjera vārdiem, VUGD ieskatā pašlaik nav nepieciešams izsludināt ārkārtējo situāciju, jo visi glābšanas dienesti strādā un tiek piesaistīti papildspēki.

Vienlaikus gadījumā, ja situācija Augšdaugavas novadā krasi mainītos, valdība ir gatava rīkoties un pēc vajadzības izsludināt ārkārtējo situāciju, uzsvēra Kariņš.

Tāpat premjeram patlaban nav zināmi ne finansiāli aprēķini, ne prasības plūdu nodarīto seku likvidācijai, bet pēc vajadzības valsts iesaistīsies to kompensēšanā, līdzīgi kā Jēkabpils plūdu gadījumā.

Jau ziņots, ka Augšdaugavas novadā turpina paaugstināties ūdens līmenis Daugavā. Augšdaugavas novada Sventes pagastā pirmdienas rītā no applūdušā teritorijā esošas mājas evakuēti trīs cilvēki. Tāpat Sventes pagastā slēgti vairāki pašvaldības ceļi. Sventes pagastā kopumā no pārējās pasaules ūdens nošķīris 17 mājas, bet Pilskalnes pagastā – deviņas mājas.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas