Kariņš turpinās politisko darbību Saeimā

Bijušais Ministru prezidents un ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš (JV) iecerējis turpināt politisko darbību un strādās Saeimā, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” norādīja politiķis.

Kariņš ir ievēlēts 14.Saeimā, līdz ar to politiķim ir tiesības atjaunot Saeimas deputāta mandātu. Bijušais premjers 28.martā paziņoja par lēmumu atkāpties no ārlietu ministra amata. Šos pienākumus viņš beidza pildīt 10.aprīlī.

LETA jau vēstīja, ka Valsts kontrole revīzijā ir konstatējusi, ka nelikumīga un neekonomiska rīcība, organizējot bijušā premjera Kariņa speciālos lidojumus, Latvijas un Eiropas Savienības (ES) Padomes budžetiem kopumā radījusi ap 545 000 eiro nepamatotus izdevumus.

Valsts kontrole uzskata, ka, izmantojot speciālos lidojumus arī gadījumos, kad valstī nebija izsludināta ārkārtējā situācija un kad samērojamā laikā bija pieejamas regulāro komercreisu alternatīvas, ir pieļauta nelikumīga rīcība ar valsts budžeta līdzekļiem, kas radījusi papildu vismaz 221 566 eiro valsts budžeta izdevumus. Savukārt pieļautā neekonomiskā rīcība, pēc Valsts kontroles aplēsēm, radījusi papildu vismaz 323 688 eiro izdevumus ES Padomei.

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) izdevusi rīkojumu uz dienesta pārbaudes laiku no amata atstādināt Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski.

Lasiet arī: BNN fokusā | Bražes kandidatūra pieskaitāma JV veiksmes stāstiem. Tikai kādēļ gan Siliņa tik ilgi vilcinājās?

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas