Kariņš: Tuvojamies vienotai izpratnei par tiesiskumu un labu pārvaldību, taču jāvienojas par Vides un enerģētikas ministrijas veidošanu

Šķiet, ka ar iespējamajiem koalīcijas partneriem – Apvienoto sarakstu (AS) un Nacionālo apvienību (NA) – tuvojamies vienotai izpratnei par tiesiskumu un labu pārvaldību, korupcijas risku samazināšanu valsts kapitālsabiedrībās, taču, ja nevarēsim panākt vienošanos par jaunās Vides un enerģētikas ministrijas izveidošanu, tad šīs valdības nebūs trešdien, 26.oktobrī, pēc tikšanās ar NA un AS pārstāvjiem žurnālistiem pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjers esot cerīgs, ka politiskajiem spēkiem izdosies vienoties par konkrētu tekstu, kas šo izpratni apliecinātu.

Pēc Kariņa teiktā, AS un NA saprot, ka ir jāpilda Satversmes tiesas lēmumi, un viņa ieskatā arī izskatās, ka partijas varēs vienoties arī par sadarbības memoranda tekstu attiecībā uz šo jautājumu.

«Tas nav apspriežams jautājums, tas ir fundamentāls jautājums valsts demokrātiskajā pārvaldē,»

uzsvēra premjers, sakot, ka, ja par to potenciālie partneri nevar vienoties, tad neesot nekādas izredzes šādu valdību izveidot. Otrs jautājums ir saistīts ar labu pārvaldību, tāpēc JV piedāvās memoranda punktu jaunā redakcijā, lai pēc iespējas attālinātu politiķu iesaistīšanos kapitālsabiedrībās.

Tāpat Kariņš pauda, ka  ja ar potenciālajiem koalīcijas partneriem – AS un NA – nevarēsim panākt vienošanos par jaunās Vides un enerģētikas ministrijas izveidošanu, tad šīs valdības nebūs.

Vienlaikus premjers pauda, ka šajā jautājumā ir optimistisks un uzskata, ka vienošanos izdosies panākt.

Savukārt pirms tam AS politiķis Edvards Smiltēns žurnālistiem norādīja, ka AS gaidīs izvērstāku skaidrojumu, kā jaunajai ministrijai paredzēts strādāt. AS pārstāvji šodienas sarunās lūguši JV sniegt lielāku detalizāciju, kā ministrija funkcionēs un no kuriem pašreizējo ministriju departamentiem tā tiks veidota.

«Mums jābūt pārliecībai, ka tā reāli funkcionēs, ka [ministrijas izveidošana] būs produktīva un sasniegs rezultātus,» pauda politiķis.

Uz jautājumu par NA iebildumiem pret JV piedāvāto proporcionalitātes principu valdības jomu sadalē, premjers pauda, ka šī valdība ir veidojama vienīgi pēc proporcionalitātes principa. Sadarbības partneri saņemšot tieši to, ko viņi ir prasījuši – «spēcīgu premjeru, kas uzstāj uz saviem uzskatiem un prasa no ministrijām konkrētu atbildību, atbilstoši tam, par ko esam vienojušies», norādīja Kariņš.

Trešdienas pēcpusdienā JV pārstāvji plāno abiem partneriem izsūtīt koriģētu sadarbības memoranda tekstu.

Pēc vienošanās par sadarbības memorandu atliekot «vien tādas detaļas» kā atbildības sadale un valdības deklarācijas uzrakstīšana, sacīja Kariņš, paužot, ka tas būs salīdzinoši vienkāršāks uzdevums, ja partneriem izdosies vienoties par svarīgiem pamatmērķiem.

Kā ziņots, iezīmējies, ka nākamo valdību veidos triju politisko spēku koalīcija – JV, AS un NA, pēc tikšanās ar Kariņu žurnālistiem pauda Valsts prezidents Egils Levits.

JV, NA un AS sadarbības memorandu koalīcijas veidošanai varētu parakstīt šonedēļ, šādu cerību sarunā ar žurnālistiem pauda JV līderis, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas