Karš Ukrainā: Gaisa trauksme visos Ukrainas reģionos – okupanti bombardē lielākās pilsētas

Piektdienas, 16. decembra, rīts Kijivā, Harkivā un citās Ukrainas pilsētās sācies ar uzlidojumiem – Krievu palaisto raķešu dēļ gaisa trauksme izsludināta visos Ukrainas reģionos, notiek viena no masīvākajām apšaudēm kopš pilna mēroga iebrukuma Ukrainā.

Sākotnēji gaisa trauksme izsludināta Ukrainas dienvidaustrumu reģionos, bet vēlāk tā sāka «izplatīties» tālāk uz rietumu rajoniem, ziņo Unian.

Ukraiņi tiek aicināti neignorēt brīdinājumus par gaisa trauksmi un uzlidojumiem, Krievijai palaižot raķetes ar lidmašīnu palīdzību.

Ukraiņu valsts amatpersonas pieļauj, ka ir paredzēts palaist aptuveni 60 krievu raķetes. «Mēs gaidām aptuveni 60 gabalus. Daļa no raķetēm jau ir virs Ukrainas teritorijas ziemeļos. Tāpat domāju, ka mūsu pretgaisa aizsardzība notrieks vismaz 50 no tām,» norāda Nikolajevskas apgabala militārās administrācijas vadītājs Vitālijs Kims.

Līdz plkst 9.15 veikti vairāki uzlidojumi Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai.

Ukrainas galvaspilsētas gaisa telpā fiksētas aptuveni 40 raķetes, no kurām 37 iznīcināja pretgaisa aizsardzības spēki.

Plkst 9.33 Kijivā nogranda sprādziens Dņipro rajonā, bet pulksten 9.44 – Golosejevskas rajonā. «Neatstājiet patvertnes! Uzbrukums galvaspilsētai turpinās,» raksta Kijivas mērs, informējot, ka pretgaisa aizsardzības spēki netālu no Bučas notriekuši ienaidnieka raķeti. Kijivā apturēta metro satiksme, metro stacijām darbojoties kā patveršanās vietām, piebilst mērs.

Tāpat visos Kijivas rajonos ir ūdens piegādes pārtraukumi, informē mērs, mudinot uzkrāt ūdeni.

Pēc provizoriskās informācijas gan galvaspilsētā, gan reģionā darbojas pretgaisa aizsardzība.«Kijivas apgabala iedzīvotāji! Reģionā strādā pretgaisa aizsardzība. Ienaidnieks masveidā uzbrūk Ukrainai. Paaugstinātas briesmas. Uzturamies patvertnēs!» raksta Kijivas policijas pārvaldes priekšnieks Oleksijs Kuļeba.

Kijivā strādā pretgaisa aizsardzības spēki, apstiprina pilsētas militārā administrācija. Vēlāk parādījās informācija no pilsētas mēra Vitālija Kļičko: «Sprādzieni galvaspilsētas Desņanskas rajonā. Visi dienesti dodas uz notikuma vietu. Palieciet patvertnēs!»

«Informācija par postījumiem un bojāgājušajiem tiek precizēta. Pagaidām ir zināms par vienu cietušo Dņipro apgabalā, kādai personai medicīniskā palīdzība sniegta uz vietas bez hospitalizācijas,» ziņo amatpersonas.

Kijivas apgabala Brovaros ienaidnieka raķetes lauskas uzkritušas uz dzīvojamām ēkām, ziņo Brovaru mērs Igors Sapožko, piebilstot, ka neviens nav cietis. «Trīs ēkām bojāti jumti un žogi. Dārzos mētājas raķešu atlūzas. Šobrīd uz vietas strādā visu operatīvo dienestu speciālisti.»

Harkivā pēc pulksten 8.40 atskanēja virkne sprādzienu, ziņo pilsētas mērs Igors Terehovs.

Pēc viņa teiktā, okupanti apšauda infrastruktūras objektus: «Es lūdzu visus būt pēc iespējas uzmanīgākiem un, ja iespējams, palikt patvertnēs.»

Krievijas karavīri ir veikuši vismaz trīs triecienus Harkivas apgabala kritiskajai infrastruktūrai. Harkivā pilnībā pazudusi elektrība, ziņo Harkovoblenergo.

Tāpat Sprādzieni dzirdami arī Dņepropetrovskas apgabala Krivijrihā, krieviem trāpot pa vairākiem objektiem. Trāpīts kādā dzīvojamā ēkā, kur zem gruvešiem vēl varētu būt cilvēki. «Gājuši bojā divi cilvēki. Vismaz pieci tika ievainoti, tostarp divi bērni,» paziņojis Dņepropetrovskas apgabala militārās administrācijas vadītājs Valentīns Rezņičenko.

Arī Zaporižjā dzirdami sprādzieni – uz šo vietu raidīti aptuveni 12 raķešu triecieni, teic pilsētas domes sekretārs Anatolijs Kurtevs. Vēlāk parādījusies informācija par 15 raidītām raķetēm.

Tāpat tiek ziņots par divu raķešu iznīcināšanu virs Kirovogradas apgabala, par ko raksta kara korespondents Andrejs Tsaplienko.

Savukārt Poltavas reģiona administrācija raksta, ka apgabalā darbojas pretgaisa aizsardzība. «Palieciet aizsegā! Mēs ticam Ukrainas bruņotajiem spēkiem!» raksta apgabala militārā administrācija. Poltava 16.decembra rītā palikusi bez elektrības un apkures.

Tikmēr arī Vinnicā ir dzirdamas sprādzienu skaņas, ziņo Suspilny korespondenti. Vinnicas reģionā darbojas pretgaisa aizsardzība.

Krievijas raķete trāpījusi infrastruktūras objektam Žitomiras apgabala Korostenā, un ir strāvas padeves pārtraukumi. Tiek gaidāms vēl viens bezpilota lidaparātu palaišanas vilnis.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas