Karš Ukrainā: Krievija apšauda austrumu fronti

Krievijas spēki ceturtdien, 8.decembrī, apšaudījuši visu austrumu frontes līniju Doneckas apgabā, un amatpersonas norādījušas, ka tas izskatās pēc pozīciju nostiprināšanas daļā no okupētās teritorijas, raksta ziņu aģentūra Reuters.

Sīvākās kaujas šobrīd norisinās netālu no Bahmutas un Avdijivkas pilsētām, apgabala gubernators Pavlo Kiriļenko sacīja intervijā televīzijai. Toreckā, kas atrodas uz dienvidaustrumiem no Bahmutas, artilērijas apšaudēs nogalināts viens civiliedzīvotājs un bojātas 12 ēkas. Kiriļenko norādīja, ka tiek apšaudīta frontes līnija visā tās garumā, un piebilda, ka Krievijas armija cenšas virzīties uz priekšu netālu no Limanas, kuru Ukrainas spēki atbrīvoja novembrī. Limana ir viena no apdzīvotajām vietām, ko krieviem nācās atstāt atkāpjoties.

Ukrainas armija saskārusies ar raķešu uzlidojumiem Bahmutā un citās Doneckas apgabala daļās, kas robežojas ar Luhanskas apgabalu.

Ukrainas armijas virspavēlniecība norādīja, ka krievu artilērijas uzbrukumi Kupjanskā un Zoločivā Harkivas apgabalā un Očakivā Mikolajivas apgabalā bija mērķēti pa civilo infrastruktūru. Pretgaisa aizsardzības sistēmām izdevās pārtvert vairākas no izšautajām raķetēm. Ukrainas prezidenta padomnieks Oleksijs Arestovičs sacīja, ka krievi palielina pūles Doneckā un Luhanskā:

«Viņi šobrīd aktīvi cenšas veikt uzbrukumus. Mēs netiekam uz priekšu, drīzāk aizstāvamies, iznīcinām ienaidnieka kājiniekus un aprīkojumu, tiklīdz viņi sāk kustēties.»

Tikmēr, kā atgādinājums, ka Krievija joprojām uztur sakarus ar rietumiem, nāk ziņa, ka Krievija atbrīvojusi ASV basketbolisti Britniju Graineri (Brittney Griner), apmaiņā pret ASV ieslodzījumā esošo krievu ieroču tirgoni Viktoru Butu. Baltais nams paziņojis, ka šī ieslodzīto apmaiņa nekādā gadījumā neietekmēs solījumus Ukrainas ļaudīm. 8.decembrī ASV Pārstāvju palāta apstiprināja likumprojektu, kas paredz 800 miljonu dolāru finansiālo palīdzību Ukrainas drošības stiprināšanai.

Karam turpinoties, Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojumi kļūst pretrunīgi, un mērķi ir mainījušies. Pēc Kremļa paziņojuma 8.decembrī var noprast, ka Krievija centīsies saglabāt kontroli pār teritorijām, kas ir pasludinātas par tās daļu, bet ir atmetusi ideju virzīties tālāk uz rietumiem un ziemeļaustrumiem. Krievija ir darījusi zināmu, ka vēlas pilnu kontroli pār Donecku un Luhansku, bet nav saprotams, cik lielu daļu no Zaporižjas un Hersonas apgabaliem tā vēlas anektēt.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņojis, ka Ukrainas armija ar laiku padzīs Krievijas spēkus no visām tās sagrābtajām teritorijām, ieskaitot 2014.gadā anektēto Krimu.

Posadas–Pokrovskas ciematā Hersonas apgabalā daži iedzīvotāji atgriezušies mājās, kuru ainavā dominē sagrautas elektrības līnijas, izlietotas munīcijas čaulītes un triecienos bojātas vai sagrautas ēkas. Zelenskis 8.decembra videouzrunā atdeva godu četriem policistiem, kas gājuši bojā kājinieku mīnas sprādzienā. Viņš sacīja: «Tas ir pat vēl baisāks un neģēlīgāks uzbrukums par raķešu triecieniem. Mums nav iekārtu, kas varētu atklāt un iznīcināt mīnas, kā tas ir ar raķetēm.» Zelenskis apsūdzēja Krieviju ēku mīnēšanā, un kājinieku mīnu atstāšanā apdzīvotajās vietās, ko krievi bijuši spiesti atstāt.

Lasiet arī: Grainere dodas mājās – ASV un Krievija veic ieslodzīto apmaiņu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas