Karš Ukrainā: Krievija melo par sasniegumiem kara laukā

Ukrainas spēki nepārtraukti atsit Krievijas triecienus Bahmutai un citām Donbasa pilsētām, un noliedz Kremļa paziņojumus, ka triecienā bojā gājuši 600 Ukrainas karavīri, vēsta aģentūra Reuters.

Saskaņā ar Ukrainas bruņoto spēku ziņojumu, 8.janvārī Krievija veikusi septiņus raķešu triecienus, 31 uzbrukumu no gaisa un 73 triecienus no mazāka izmēra raķešu palaidējiem. Atsisti arī uzbrukumi 14 apdzīvotām vietām, tostarp Bahmutai. Ukrainas prezidents Volodomirs Zelenskis paziņoja: «Bahmuta, par spīti visam, turās. Un, lai gan lielākā daļa pilsētas ir pārvērsta gruvešos, mūsu karavīri atsit nepārtrauktus krievu mēģinājumus virzīties uz priekšu.» Arī netālu esošā Soledara joprojām ir ukraiņu kontrolē, lai gan, kā sacīja prezidents, tur situācija ir vēl smagāka.

Zelenskis arī nosodīja Krievijas nespēju ievērot pašas prasīto uguns pārtraukšanu Pareizticīgo Ziemassvētku laikā, un tās sarīkotos uzbrukumus Ukrainas pilsētām.

«Krievi apšaudīja Hersonu ar degbumbām uzreiz pēc Ziemassvētkiem. Triecieni pa Kramatorsku un citām Donbasa pilsētām, pa civilajiem mērķiem laikā, kad Maskava ziņoja par it kā plānotu uguns pārtraukšanu,»

piebilda prezidents.

Svētdien, 8.janvārī Krievija paziņoja, ka raķešu uzbrukumā Kramatorskā esot iznīcinājusi 600 ukraiņu karavīrus, bet Reuters žurnālisti notikuma vietā neatrada nekādus pierādījumus šim paziņojumam. Žurnālisti apmeklēja kopmītnes, kuras, kā sacījusi Maskava, tiek izmantotas Ukrainas militārā personāla izmitināšanai, un pa kurām it kā izdarīts trieciens, kas bijis plānots kā atriebība par Jaungada nakts triecienu Makijivkā, kurā gāja bojā ievērojams skaits Krievijas karavīru. Tomēr nekas neliecina, ka kopmītnes būtu saņēmušas tiešu triecienu vai būtu nopietni bojātas. Tāpat nebija pazīmju, ka tur dzīvotu karavīri, un nekādu asiņu pēdu vai liecību par mirstīgajām atliekām.

Ukrainas armijas austrumu grupējuma pārstāvis Serhijs Čerevatijs norādīja, ka Krievijas paziņojums par bojā gājušajiem ir mēģinājums sabiedrībai parādīt, ka tā ir spēcīgi atbildējusi uz uzbrukumiem Krievijas karavīriem. Viņš Ukrainas medijam Suspilne News sacīja: «Tā ir Krievijas Aizsardzības ministrijas informatīvā kampaņa.»

Maskavas iebrukums Ukrainā tuvojas gada atzīmei, un arvien vairāk pieaug sabiedrības spiediens uz Krievijas armiju, kas nevar parādīt nozīmīgus sasniegumus kaujas laukā. Kareivīgākie pieprasa pielikt lielākas pūles pēc tam, kad zaudētas okupētās teritorijas un armija zaudē milzīgu skaitu karavīru.

Lasiet arī: Ukraina saņems bruņutehniku no ASV un Vācijas, noraida pamieru

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas