Katara noraida apsūdzības korupcijā; iespējamā sadarbība apdraudēta

Katara kritizējusi Eiropas Parlamentu (EP) par lēmumu aizliegt tās pārstāvjiem atrasties parlamenta ēkā, un norādījusi, ka šāda diskriminējoša attieksme var apdraudēt savstarpējo sadarbību, vēsta Politico.

Pagājušā nedēļā EP lēma liegt Kataras pārstāvjiem atrasties parlamenta ēkā, un apturētas arī plānotās vizītes un vīzu režīma atvieglojumu jautājuma izskatīšana. Tas seko apsūdzībām korupcijā, kas ietver arī mēģinājumus ietekmēt EP deputātu lēmumus.

Kataras diplomāts 18.decembra paziņojumā sacīja:

«Šāds diskriminējošs lēmums negatīvi ietekmēs reģionālo un starptautisko sadarbību drošības jomā, un ietekmēs sarunas par enerģijas krīzi un energodrošību.»

Paziņojumā arī piebilsts, ka EP amatpersonas ir maldinātas: «Ir ļoti žēl, ka kāds ir rīkojies uz aizspriedumu pamata un pieņēmis lēmumus, balstoties uz informācijas noplūdi, nevis sagaidījis izmeklēšanas beigas pirms galējā lēmuma.» Katara, kurā tikko noslēdzās Pasaules kauss futbolā, stingri noraida apsūdzības likumpārkāpumos.

Pūliņi aizvietot iepriekš Krievijā iegādātos energoresursus pēc tās iebrukuma Ukrainā likuši daudzām Eiropas Savienības valstīm vērsties pie Kataras. Vācija novembrī parakstījusi līgumu par sašķidrinātās dabasgāzes iegādi no Kataras, un līguma termiņš ir 15 gadi. Pagājušajā gadā Dohas piegādātā dabasgāze sastādīja ceturto daļu no Eiropas gāzes importa.

Beļģijas varas iestādes arestējušas četras ar EP saistītas personas, tostarp Evu Kaili (Eva Kaili), kas šobrīd atstādināta no viceprezidentes pienākumiem. Apsūdzības izvirzītas par piedalīšanos organizētajā noziedzībā, naudas atmazgāšanu un korupciju.

Katara kritizē Beļģiju par to, ka tā nesniedza informāciju par izmeklēšanu, kas, pēc Beļģijas varas iestāžu teiktā, ilga vismaz gadu. «Esam ļoti vīlušies, ka Beļģijas valdība pat nepapūlējās sazināties ar mūsu valdību, lai noskaidrotu faktus, tiklīdz kļuva zināms par apsūdzībām,» bilda diplomāts.

Lasiet arī: Atstādināta EP priekšsēdētāja arestētā vietniece

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas