Atstādināta EP priekšsēdētāja arestētā vietniece

Eiropas Parlaments (EP) otrdien, 13.decembrī, nolēma izbeigt tā priekšsēdētāja vietnieces Evas Kaili amata pilnvaras, ziņo šīs insitūcijas preses sekretāts Latvijā.  No Grieķijas ievēlēto eirodeputāti piektdien, 9.decembrī, arestēja Beļģijas policija.

TV kanāls Eironews ziņo, ka 44 gadus vecā politiķe tiek apsūdzēta par līdzdalību noziedzīgā organizācijā, naudas atmazgāšanu un korupciju, savā darbavietā nelikumīgi lobējot Kataras intereses. Kaili tēvs un partneris ir nopratināti par viņu iespējamo līdzdalību.

Kaili tika pieķerta nozieguma brīdī, un tas ļāva policijai ignorēt EP deputātES imunitāti.

Lēmumu EP deputāti apstiprināja ar 625 balsīm par, vienu pret un diviem atturoties. Tam bija vajadzīgas divas trešdaļas nodoto balsu vairākuma, kas parstāv deputātu vairākumu. Balsojums notika saskaņā ar EP Reglamenta 21. pantu, «saistībā ar Beļģijā notiekošo izmeklēšanu, kurā iesaistīti daži Eiropas Parlamenta deputāti un darbinieki», skaidro preses pārstāvis. 

EP plenārsēdē otrdien ap plkst.16.30 ir ieplānotas debates saistībā ar aizdomām par Kataras īstenoto korupciju un plašāku nepieciešamību pēc pārredzamības un atbildības Eiropas iestādēs. Ceturtdien, 15.decembrī, ap pusdienlaiku notiks balsojums par saistīto rezolūciju.

EP parlamenta priekšsēdētājam ir pavisam 14 vietnieku. Kaili ir eirodeputāte no 2014.gada un līdz skandālam piederēja ietekmīgajai Sociālistu un demokrātu grupai. No tās viņa pēc aresta tika atstādināta, tāpat izslēgta no dzimtās Grieķijas partijas PASOK. Politiķes konti šajā valstī tika bloķēti, viņas birojs EP ēkā ir aizzīmogots. Euronews atgādina: pērn Kaili alga pēc nodokļu nomaksas bija 7 146 eiro mēnesī, papildus tai EP deputāte saņēma 4 778 eiro lielu atbalsta naudu un atlīdzinātus ceļojumu izdevumus.

Lasiet arī: Daļa EP deputātu, balsojot pretēji vairākumam, «atstrādā» Kremļa naudu?

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas