Katram ceturtajam Latvijā aptaujātam nav nekādu iekrājumu

Katram ceturtajam jeb 25% Latvijas iedzīvotāju nav izveidots nekāds uzkrājums neparedzētiem gadījumiem, un tas ir par 5% vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Luminor bankas veiktā iedzīvotāju aptauja.

Tā tika veikta 2022.gada decembrī sadarbībā ar pētījumu centru Norstat, aptaujājot 1008 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Tajā pašā laikā vēl katrs ceturtais jeb 26% respondentu ar saviem uzkrājumiem varētu izdzīvot līdz diviem mēnešiem.

Tāpat aptaujas dati liecina, ka gandrīz piektdaļai jeb 18% respondentu pietiktu finanšu 3 līdz 6 mēnešiem, kas ir par 6% mazāk nekā gadu iepriekš. Tajā pašā laikā vairāk nekā pusgadu ar saviem iekrājumiem varētu izdzīvot gandrīz katrs piektais iedzīvotājs (19%). Starp viņiem vairāk ir vīriešu nekā sieviešu.

visilgāk ar esošiem uzkrājumiem iztiktu cilvēki vecumā virs 60 gadiem.

Šajā vecuma kategorijā 26% aptaujāto atzinuši, ka viņiem pietiktu uzkrājumu, lai izdzīvotu vairāk nekā sešus mēnešus, bet piektajai daļai – 3 līdz 6 mēnešus. Tajā pašā laikā vecuma kategorijā no 40 līdz 49 gadiem 3 līdz 6 mēnešus varētu iztikt vien 16% aptaujāto. Vislabākā situācija ar uzkrājumiem neparedzētiem gadījumiem ir Rīgā un Zemgalē dzīvojošiem, bet vissliktākā – Vidzemes iedzīvotājiem. Tur trešdaļa aptaujāto atbildējuši, ka viņiem nav uzkrājumu, lai izdzīvotu negaidītu finanšu grūtību gadījumā. Tāpat – arī cilvēkiem ar pamatizglītību, no kuriem šādu atbildi snieguši 39% respondentu.

Lasiet arī: Baltieši apņemas 2023.gadā veidot drošības spilvenu un pelnīt vairāk

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas