Ķekavā jauniešu grupa maskās ielaužas dzīvoklī un aplaupa vienaudzi

Pagājušonedēļ aizdomās par laupīšanu Valsts policija (VP) aizturēja nepilngadīgu jauniešu grupu. Viņi bija iekļuvuši dzīvoklī pie 16 gadus veca jaunieša un nolaupījuši viņam naudu un mobilo telefonu. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess.

Šā gada 15.februārī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Pierīgas Dienvidu iecirknī tika saņemts iesniegums un uzsākta izmeklēšana par iepriekšējā dienā kādā dzīvoklī Ķekavā notikušu laupīšanu.

Sākotnējā informācija liecina, ka 16 gadus vecs jaunietis, kurš tobrīd atradies mājās kopā ar māsu, saņemot zvanu pie dzīvokļa durvīm, tās atvēris.

Tobrīd dzīvoklī ielauzušās trīs nezināmas personas maskās, un, piedraudot ar vardarbību, nolaupīja no puiša 90 eiro un mobilo telefonu. Puiša māsa paspējusi no dzīvokļa izbēgt.

VP norāda, ka veicot izmeklēšanas darbības un operatīvos pasākumus, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Pierīgas Dienvidu iecirkņa policisti sadarbībā ar Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 2. biroja 1. nodaļas darbiniekiem 16.februārī aizdomās par šo noziegumu aizturēja divus 2006.gadā dzimušus jauniešus un vienu 2007.gadā dzimušu jaunieti. Pašreizējā informācija liecina, ka visi trīs jaunieši bija iekļuvuši dzīvoklī, taču noziegumā iesaistīts vēl kāds 2007.gadā dzimis jaunietis, kurš laupīšanas brīdī stāvējis kāpņu telpā un skatījies, vai kāds nenāk. Arī šis jaunietis vēlāk tika nogādāts policijā.

Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka cietušais jaunietis pazinis aizdomās turētos, un iepriekš starp viņiem bijis konflikts.

Daži no aizdomās turētajiem iepriekš bija nonākuši policijas redzeslokā par administratīviem pārkāpumiem, kā arī viens no viņiem – saistībā ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas – par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem.

Aizdomās turētajiem jauniešiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Valsts policija aicina gan vecākus, gan pedagogus izglītot bērnus par iespējamām sekām, kādas var rasties, izdarot noziegumus! Kā arī atgādināt, ka savstarpēji konflikti risināmi mierīgi pārrunu ceļā vai arī vēršoties pie atbildīgajiem pieaugušajiem, nevis vardarbīgā veidā.

Lasiet arī: VIDEO | Policija sākusi resorisko pārbaudi par Ukrainas karoga smērēšanu ar apaviem

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas