Ķīna brīdina Beļģiju par sekām, ja tā atbalstīs Taivānu

Ķīna izdara spiedienu uz Beļģijas parlamentu, lai tas mainītu iecerēto rezolūciju par Taivānu, un brīdina, kas lēmums apstiprināt rezolūciju ietekmēs Pekinas un Briseles attiecības, raksta Politico.

Ķīnas vēstnieks Beļģijā Čao Žongmings (Cao Zhongming) uzsvēris, ka Taivānas jautājums ir ļoti jutīgs, un brīdināja Beļģiju, ka tā nedrīkst sniegt nekādu atbalstu spēkiem, kas vēlas Taivānas neatkarību. Tikai tādā gadījumā Ķīna un Beļģija varēs uzturēt labas attiecības. Viņš arī norādīja, ka jebkādas darbības, kas iedrošina Taivānas neatkarības centienus, nopietni iespaidos attiecības starp iesaistītajām valstīm un Ķīnu.

Rezolūcija, kuru rosinājusi ārlietu komisijas priekšsēdētāja, paredz aicināt uz deeskalāciju reģionā, nosoda Ķīnas agresiju pret Taivānu un aicina Ķīnu atturēties no darbībām, kas varētu mazināt stabilitāti reģionā. Beļģijas pārstāve Politico pastāstīja, ka rezolūcija nedz atzīst, nedz pieprasa Taivānas, kuru Ķīna uzskata par savu teritoriju, neatkarību.

Gluži otrādi, sacīja komitejas priekšsēdētāja – rezolūcijā uzsvērts, ka pašreizējo statusu nedrīkst mainīt vienpusēji. Tātad to nedrīkst ne tikai Ķīna, bet arī Taivāna.

Beļģija šogad jau raisījusi sašutuma vilni Pekinā. Beļģijas ārlietu ministre Hadža Labiba (Hadja Lahbib) kādā intervijā izteica kritiku par Ķīnas ietekmi Eiropas ostās. Ķīnas valdība pieprasīja, lai Labiba atsauc savas piezīmes.

Pēdējā vēstulē no Pekinas kritizēta arī Ārlietu komisijas priekšsēdētājas nesenā vizīte Taivānā, ko Ķīnas vēstnieks sauc par kaitniecisko rīcību, kas ir pretrunā ar «vienotās Ķīnas» politiku. Vizīte saņēma stingru nosodījumu.

Rezolūciju nākamnedēļ plānots izskatīt Beļģijas parlamenta ārlietu komisijas sēdē.

Lasiet arī: Eksperte: Šolca vizīte Ķīnā sašķeļ Eiropu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas