Ķirsis: Politisko krīzi ir “ievārījuši” Progresīvie ar savām darbībām

Politisko krīzi Rīgas domē ir “ievārījuši” Progresīvie ar savām darbībām, LTV raidījumam Rīta panorāma norādīja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis (JV).

“Šo visu situāciju, politisko krīzi ir ievārījuši Progresīvie ar savām darbībām.

Mēs no viņiem gaidām 3 lietas – lai viņi nestāvētu ceļā objektīvai izmeklēšanai, lai viņi atsauktu melīgās, Rīgas reputāciju graujošās ziņas,” sacīja Ķirsis.

Ķirsis norādīja, ka Progresīvajiem kā lielākajai frakcijai ir jānāk ar savu skatījumu, kā tad turpmāk tiks strādāts, tai skaitā, kurš būs nākamais mērs.

“Manuprāt, šīs te četras valstiski domājošās partijās, kuras pēc sasaukuma sākuma arī sāka strādāt kopā, būtu tomēr labākais koalīcijas modelis, un nevajadzētu iet pie nākamajiem. Bet šis ir atkarīgs no mūsu Progresīvo kolēģiem,” uzsvēra Ķirsis.

Kā ziņots, pēc konflikta par Satiksmes departamenta darba izvērtēšanu ir sašķēlusies Rīgas domes valdošā koalīcija, kā rezultātā par atkāpšanos no amata ir paziņojis Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).

Viņa līdzšinējie Rīgas domes koalīcijas partneri Jaunā vienotība (JV), Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība (NA/LRA) un Kods Rīgai (KR) ir nolēmuši uzņemties iniciatīvu sarunām par jaunas koalīcijas veidošanu, bet no Par/Progresīvajiem (PP) sagaida atsaukumu, pēc viņu vārdiem, “melīgajiem apgalvojumiem”.

Kā pirmdien, 3.jūlijā preses konferencē stāstīja vicemērs Vilnis Ķirsis (JV), JV, NA/LRA un KR uzskata, ka PP ir jāatsauc apgalvojumi par 7 miljonu iespējamas izsaimniekošanas piesegšanu Satiksmes departamentā, asfaltbetona kārtu it kā neieklāšanu Rīgas ielās, koalīcijas partneru nodevību u.c. sarunātās lietas.

Koalīcijas partneri uzskata, ka koalīciju iespējams izveidot un turpināt pašvaldībā iesāktos darbus, tikai strādājot koleģiāli un valstiski.

Viņi uzskata, ka Staķa lēmums atkāpties no amata ir pretvalstisks, jo apdraud stabilitāti Rīgas domē.

Viņuprāt, RD deputātiem ir jādara viss, lai nepieļautu ārkārtas vēlēšanas, jo tas varot novest pie “pretvalstisku spēku nokļūšanas pie varas galvaspilsētas domē”, tāpēc JV, NA/LRA un KR tagad nolēmuši uzņemties iniciatīvu sarunām par jaunas koalīcijas veidošanu.

Savukārt Staķa skatījumā, viņa bijušie koalīcijas partneri –

JV, NA/LRA un Kods Rīgai – faktiski esot izveidojuši citu vairākumu kopā ar Saskaņu, Gods kalpot Rīgai un Latvijas attīstībai  un lēmumus pieņemot citos kabinetos, nevis kopā ar PP frakciju.

Tam apliecinājums esot balsojums par jaunas izmeklēšanas komisijas izveidi iespējamo pārkāpumu izmeklēšanai Satiksmes departamentā, kurā bijušie koalīcijas partneri esot balsojuši kopā ar Saskaņu. Līdz ar to Rīgas mērs vairs nevarot uzņemties atbildību par domes lēmumiem un nolēmis atkāpties.

16.jūnijā ar Rīgas pilsētas izpilddirektora Jāņa Langes rīkojumu uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku no amata atstādināti Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods un Satiksmes infrastruktūras pārvaldes priekšnieks Andrejs Urtāns.

Amatpersonas atstādinātas pēc trauksmes cēlēja ziņojuma saņemšanas un tam sekojošas dienesta pārbaudes. Pārbaudes laikā esot konstatēti būtiski pārkāpumi, kas liecina par prettiesisku un nesaimniecisku rīcību departamenta veiktajos ielu asfalta seguma atjaunošanas darbos.

Šis jautājums izgaismojis nesaskaņas starp koalīcijas partneriem Jauno vienotību un Par/Progresīvie, pusēm atšķiroties viedokļiem, kam būtu jāizmeklē iespējamie pārkāpumi.

Lasiet arī: Pēc koalīcijas sašķelšanās Saskaņa aicina rīkot RD ārkārtas vēlēšanas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas