KNAB izmeklē kukuļošanu Ropažu pašvaldībā – iespējams, iesaistīti domes deputāti

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētajā lietā par iespējamu kukuļošanu Ropažu pašvaldībā, iespējams, iesaistīti arī deputāti, kuri ir iepirkumu komisijas locekļi.

Pēc neoficiālas informācijas, lietā varētu būt iesaistīts iepirkumu komisijas priekšsēdētājs Guntis Kampe (LA), komisijas priekšsēdētāja vietnieks Gundars Krievs (LZS) un komisijas locekle  Linda Beikmane. Kampe un Krievs ir arī Ropažu novada deputāti.

KNAB otrdien, 31.janvārī, veica kriminālprocesuālās darbības vairākos objektos Ropažu novada pašvaldībā. Kriminālprocesuālās darbības veiktas aizdomās par iespējamu pašvaldības amatpersonu kukuļošanu, ko «fiziska persona īstenojusi juridiskas personas interesēs ar mērķi panākt uzņēmuma uzvaru pašvaldības rīkotajos publiskajos iepirkumos, kā arī par kukuļņemšanas atbalstīšanu».

Kā atzina Kampe, viņš ir runājis ar KNAB darbiniekiem. Ņemot vērā, ka viņš ir parakstījies par informācijas neizpaušanu, lai netraucētu lietas izmeklēšanu, viņš nedrīkstot nekādus faktus izpaust. Kampe neatklāja vai viņam šajā lietā ir noteikts kāds status.

Sarunā  deputāts uzsvēra, ka NAV iesaistīts kukuļošanā, taču par šo lietu neko nedrīkstot izpaust.

Krievs tāpat atzina, ka ir parakstījies par informācijas neizpaušanu. Viņš uzsvēra, ka nav ne ņēmis, ne piedāvājis kādam kukuli. Deputāts piebilda, ka šajā situācijā atliek tikai sagaidīt izmeklēšanas beigas, un viņš cerot, ka tajā viss noskaidrosies. Beikmane arī uzsvēra, ka parakstījusies par informācijas neizpaušanu un tādēļ nesniegs nekādus komentārus.

Kā uzzināts Ropažu novada domē, 8.februārī pulksten ir 15 sasaukta domes sēde, kurā iekļauts jautājums par izmaiņām Ropažu novada pašvaldības Iepirkumu komisijas sastāvā un komisijas locekļu atsaukšanu. Kā jau iepriekš informēja KNAB, lietā kopumā iesaistītas astoņas personas.

KNAB kriminālprocesu sāka 2022.gada 24.oktobrī un izmeklēšanu veic par kukuļdošanu, kukuļņemšanu un kukuļņemšanas atbalstīšanu. Iespējamās kukuļošanas mērķis bijis panākt juridiskās personas uzvaru pašvaldības rīkotajos publiskajos iepirkumos, kas īstenoti laikā no 2021.gada līdz kriminālprocesuālo darbību veikšanai.

Patlaban astoņām kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību. Septiņām no šīm personām piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu. Plašāku informāciju par kriminālprocesu KNAB sniegs, tiklīdz tas netraucēs izmeklēšanas interesēm.

Iepriekš neoficiāli izskanēja, ka šajā lietā varētu būt iesaistīta bijusī Garkalnes pašvaldības izpilddirektore Jeļena Toca. Viņa pašlaik ir Ropažu pašvaldības izpilddirektora vietniece un strādā Garkalnes pagasta pārvaldē. Pašvaldību reformā no 2021.gada 1.jūlija Ropažu novadā tika apvienoti Ropažu, Garkalnes, un Stopiņu novads, kā arī Inčukalna novada Vangažu pilsēta.

Lasiet arī: Ādažu novada domniece noliedz iesaisti kriminālprocesā par kukuļošanu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas