KNAB nodevis kriminālvajāšanai lietu par Ropažu novada pašvaldības amatpersonu kukuļošanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nodevis Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai kriminālprocesu, kurā izmeklēta ceļu būves, uzturēšanas un labiekārtošanas uzņēmuma pārstāvju, iespējams, sistemātiska Ropažu novada pašvaldības amatpersonu kukuļošana, BNN ziņo birojs.

Iespējamās kukuļošanas mērķis bija panākt uzņēmumam labvēlīgu lēmumu pieņemšanu pašvaldības izsludinātajos iepirkumos.

KNAB izmeklēšanā ieguva pierādījumus, ka uzņēmuma pārstāvji sistemātiski veica vairāku pašvaldības amatpersonu kukuļošanu,

lai iegūtu ierobežotas pieejamības informāciju par plānotajiem iepirkumiem. Pēc informācijas iegūšanas uzņēmuma pārstāvji piesaistīja citu fizisku personu un veica iepirkumu komisijas locekļu kukuļošanu, tādējādi panākot uzvaru Ropažu novada pašvaldības izsludinātajos iepirkumos un noslēdzot vairāk nekā 680 000 eiro līgumu ar Ropažu novada pašvaldību par ceļu uzturēšanu un labiekārtošanu.

KNAB kriminālprocesu sāka 2022.gada 24.oktobrī par kukuļdošanu, kukuļa piedāvāšanu, kukuļņemšanu, uzkūdīšanu uz kukuļdošanu un neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu.

Šonedēļ KNAB nosūtīja krimināllietas materiālus prokuratūrai, rosinot sākt kriminālvajāšanu pret četrām valsts amatpersonām, diviem uzņēmuma pārstāvjiem un vienu fizisku personu, kā arī turpināt piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanas procesu pret uzņēmumu, kura interesēs noziedzīgie nodarījumi īstenoti. Pašlaik prokuratūrai kā procesa virzītājai jālemj par krimināllietas turpmāko virzību.

KNAB ziņo, ka izmeklētais kriminālprocess ir apjomīgs un sarežģīts, jo iesaistītās personas ilgstošā laika periodā, iespējams, izdarījušas vairākus noziedzīgus nodarījumus. Pirmstiesas izmeklēšanā iegūtā informācija kalpojusi par pamatu divu citu KNAB kriminālprocesu sākšanai. Vienā no šiem kriminālprocesiem, kuru pērn 28.martā KNAB izdalīja un kurā 27.novembrī rosināja sākt kriminālvajāšanu, prokuratūra jau uzrādījusi apsūdzību.

Otru kriminālprocesu KNAB izdalīja pērnā gada 11.oktobrī un izmeklēšanā ieguva pierādījumus, ka Ropažu novada pašvaldības struktūrvienības vadošā amatpersona, iespējams, pieņēma kukuli no konkrētā ceļu būves, uzturēšanas un labiekārtošanas uzņēmuma valdes locekļa. Kukuļošanas mērķis bija panākt, lai uzņēmumam tiktu piešķirtas tiesības nomāt pašvaldībai piederošu zemi. Amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, veica darbības šī mērķa sasniegšanai.

KNAB izdalītā kriminālprocesa materiālus šogad 20.februārī nosūtīja Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, rosinot sākt kriminālvajāšanu pret Ropažu novada pašvaldības amatpersonu par kukuļņemšanu un uzņēmēju par kukuļdošanu.

Lasiet arī: Revīzijā par Kariņa speciālajiem lidojumiem Valsts kontrole pieņēmusi lēmumu

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas