KNAB soda ĀM valsts sekretāru un citus ierēdņus par sevis apbalvošanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir administratīvi sodījis piecas augsta ranga Ārlietu ministrijas (ĀM) amatpersonas par naudas balvu piešķiršanu sev, liecina informācija biroja mājaslapā.

Ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs veica valsts amatpersonas funkcijas interešu konflikta situācijā – viņš ĀM Atestācijas komisijas sēdē pērn 1.jūlijā piedalījās lēmuma pieņemšanā par naudas balvu piešķiršanu ĀM centrālā aparāta un Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ierēdņiem un darbiniekiem, tostarp pašam sev.

Pelšam ir piemērots 280 eiro sods.

Minētajā sēdē piedalījās un par naudas balvu piešķiršanu sev lēma arī valsts sekretāra vietnieks – politiskais direktors Andžejs Viļumsons, ministrijas departamenta direktors Ivars Pundurs, ministrijas valsts sekretāra vietniece Astra Kurme un ministrijas valsts sekretāra vietnieks – administratīvais direktors Atis Lots.

Lots arī izdeva rīkojumu Par naudas balvas piešķiršanu Ārlietu ministrijas centrālā aparāta ierēdņiem un darbiniekiem, tostarp pašam sev.

Viļumsonam piemērots 250 eiro, Punduram 200 eiro, Kurmei 220 eiro, bet Lotam 550 eiro sods. KNAB lēmums stājies spēkā aprīlī.

Lasiet arī: EK uzslavē KNAB struktūras un “funkciju tvēruma” efektivitāti

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas