KNAB ziņo par iespējamu valsts amatpersonas kukuļošanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirmdien, 28.novembrī, informēja sabiedrību, ka tas, kā rakstīts iestādes relīzē, «šodien, 25. novembrī» rosinājis Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret zvērinātu advokātu – par iespējamu kukuļa došanu valsts amatpersonai.

KNAB pirmstiesas izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina:

individuāli praktizējošs zvērināts advokāts šī gada 1.jūlijā nodeva maksātnespējas administratorei 1000 eiro lielu kukuli.

Kukuļošanas mērķis bija panākt, lai maksātnespējas administratore, būdama valsts amatpersona, izmanto savu dienesta stāvokli un veic prettiesiskas darbības, kas saistītas ar zvērinātā advokāta pārstāvētās personas maksātnespējas procesa termiņa pagarināšanu.

KNAB, nosūtot 2022. gada 20. maijā uzsāktās krimināllietas materiālus Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, noslēdza pirmstiesas izmeklēšanu. Pašlaik prokuratūrai jālemj par krimināllietas turpmāko virzību.

KNAB vērš uzmanību, ka jebkurā kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību, un atgādina, ka nevainīguma prezumpciju piemēro visos kriminālprocesa posmos – sākot no brīža, kad persona tiek turēta aizdomās vai apsūdzēta, līdz brīdim, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā tiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas