Komunālo pakalpojumu sniedzēji Rīgā nepiemēros līgumsodus par kavētiem maksājumiem

Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības Rīgas siltums, Rīgas ūdens un Rīgas namu pārvaldnieks no 1.septembra neaprēķinās soda naudas un kavējuma procentus klientiem par kavētu rēķinu apmaksu, kā arī nepārtrauks pakalpojumu sniegšanu, informē Rīgas dome.

Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange aicinājis pašvaldības kapitālsabiedrības, kuras rīdziniekiem nodrošina komunālos un apsaimniekošanas pakalpojumus, energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma un krīzes situācijā īstenot sociāli atbildīgu komercdarbību un atbalstīt iedzīvotājus.

Kā norāda Rīgas dome, kapitālsabiedrības piekritušas, nepārtraucot komunālo pakalpojumu sniegšanu, neturpināt soda naudu un kavējuma procentu aprēķinu un pēc iespējas vienoties par vēlāku pakalpojumu apmaksu, ja klienti nonākuši apstākļos, kas liedz veikt savlaicīgus maksājumus.

SIA Rīgas ūdens valde 22.septembrī pieņēma lēmumu, ka neveiks soda naudas aprēķināšanu par kavētiem maksājumiem no 1.septembra līdz šī lēmuma atcelšanai vai grozīšanai.

Par savlaicīgi nesamaksātiem rēķiniem nokavējuma procentus, kā arī līgumsodu saviem klientiem no 1.septembra nepiemēros arī SIA Rīgas namu pārvaldnieks.

SIA Rīgas siltums soda naudas neaprēķinās par piegādāto siltumu jaunajā apkures sezonā, kā arī neatslēgs apkuri klientiem, kuri nebūs laicīgi norēķinājušies par pakalpojumiem.

Rīgas siltums norāda, ka vairumam klientu pašlaik nav kavētu maksājumu vai parādu – vasaras laikā, gatavojoties nākamajai sezonai, klienti ir centušies tos nomaksāt.

Kā norāda Rīgas dome, līdzīgā veidā atbalsts iedzīvotājiem un uzņēmējiem tika sniegts arī Covid-19 pandēmijas laikā 2020.gada pavasarī un 2021.gada rudenī.

Kā liecina Rīgas kapitālsabiedrību pieredze, arī iepriekš, atceļot soda naudas aprēķinu par kavētiem maksājumiem, nav būtiski pieaudzis to klientu skaits, kuri atliek rēķinu apmaksu.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas