Konstatēti vairāki pārkāpumi NBS pārtikas apgādes iepirkumā

Pārbaudē par 220 miljonus eiro vērto armijas pārtikas iepirkumu atklāta virkne pārkāpumu, tāpēc tiks sākta dienesta izmeklēšana, atsaucoties uz neoficiālu informāciju, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Raidījums arī uzzinājis, ka iepirkumā uzvarējušās firmas līdzīpašnieks advokāts Modris Supe iepriekš pārstāvējis Krievijas intereses lielā darījumā Latvijā, tomēr šis aspekts pirms armijas iepirkuma nav ticis pārbaudīts.

Aizsardzības ministrija (AM) par minētā iepirkuma pārbaudes rezultātiem oficiāli informēs otrdien, 7.martā, plkst.11. Preses konferencē aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA) un valsts sekretārs Jānis Garisons informēs par Aizsardzības ministrijas Audita un inspekcijas departamenta veiktās iepirkuma pārbaudes secinājumiem un lēmumiem.

Jau ziņots, ka Rojā reģistrēts uzņēmums Zītari LZ pērn decembrī ieguvis 220 miljonus eiro vērtu līgumu par pārtikas piegādi NBS vajadzībām turpmākos piecus gadus.

AM ir uzskaitījusi pamatojumu, kāpēc iepirkumā izraudzīti tieši Zītari LZ, tomēr vienlaikus Mūrniece bija uzdevusi veikt pārbaudi par armijas pārtikas iepirkumu, turklāt ministrija jau pērn rudenī ar iepirkuma procesu saistītos dokumentus nosūtījusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Mūrniece nesen intervijā TV3 paziņoja, ka toreizējā ministra Arta Pabrika (AS) politiskā biroja pārstāvis ir iesaistījies lemšanā par 220 miljonus eiro vērto armijas pārtikas iepirkumu.

KNAB patlaban pēta 220 miljonus eiro vērtā armijas pārtikas iepirkuma dokumentus.

Firmas.lv informācija liecina, ka jau 31 gadu pastāvošais uzņēmums patlaban pieder Laurai Zeltiņai un advokātam Modrim Supem. Patiesais labuma guvējs ir Zeltiņa, kura ir arī uzņēmuma valdes priekšsēdētāja. Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) datu bāze liecina, ka Supe pērn maijā partijai Latvijas attīstībai ziedojis 2500 eiro, vēl gadu iepriekš 2000 eiro. 2017.gadā un 2015.gadā kopumā ziedojis 10 000 eiro partijai Gods kalpot Rīgai.

2021.gadā uzņēmums apgrozījis 562 498 eiro un strādājis ar 141 546 eiro peļņu. Gadu iepriekš apgrozīti 797 051 eiro un strādāts ar 62 399 eiro zaudējumiem. 2019.gadā apgrozīti 3 400 068 eiro un strādāts ar 31 800 eiro peļņu, bet 2018.gadā apgrozīti 2 314 098 eiro un strādāts ar 160 985 eiro peļņu. Arī iepriekšējos gados katru gadu apgrozīti vairāk nekā divi miljoni eiro.

Uzņēmumam ir četras ēdnīcas Talsos un Rīgā, bistro Rojā, krogs, kafejnīca un picērija Ventspilī. Firmas.lv informācija liecina, ka uzņēmumam ir deviņi transportlīdzekļi – četri vieglie, četri kravas un viena piekabe.

Uzņēmuma 2021.gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka uzņēmums galvenokārt sniedz ēdināšanas pakalpojumus Rīgas satiksme, ēdināšanas punktos un Rojas vidusskolas ēdnīcā, kā arī sniedz ēdināšanas pakalpojumus citām juridiskām un fiziskām personām. 2021.gadā uzņēmuma saimniecisko darbību ievērojami ietekmēja un ierobežoja Covid-19 pandēmija, kā arī tās seku ierobežošanas pasākumi. Uzņēmums 2021.gadā saņēmis valsts atbalstu apgrozāmo līdzekļu krituma kompensēšanai, kas nodrošinājis apgrozāmo līdzekļu pieejamību un uzņēmuma finanšu stabilitāti.

Ar Zītari LZ līgums ir noslēgts par loģistikas sistēmas izveidi, kas apvieno virkni pārtikas ražotājus un citus komersantus, lai nodrošinātu pārtikas piegādi visām NBS vienībām visā Latvijas teritorijā. Saskaņā ar līgumu, uzņēmumam pēc NBS pieprasījumiem būs jānodrošina arī nepieciešamie pārtikas krājumi. Tāpat vienošanās paredz pienākumu uzņēmumam nodrošināt NBS nepieciešamās pārtikas ražošanu un piegādi kara gadījumā.

Lasiet arī: TetBalticom masveidā bojā un izmanto Tet infrastruktūru savu pakalpojumu sniegšanai

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas