Kopš 19.septembra Latvijas austrumu robežu šķērsojuši 6 442 Krievijas pilsoņi

Kopš 19.septembra Krievijas–Latvijas un Baltkrievijas–Latvijas valsts robežu ir šķērsojis 6 442 Krievijas valsts piederīgais, kas atbilst valdības lēmumā noteiktajām izņēmuma kategorijām, norāda Valsts robežsardze.

Iepriekšējā diennaktī ārējo robežu šķērsojuši 209 Krievijas valsts piederīgie, kas ir vidēji 5 reizes mazāk nekā kaimiņvalstīs – Igaunijā tie ir 1 117 Krievijas Federācijas pilsoņi, bet Lietuvā – 1 058.

Savukārt, kopš 19.septembra Krievijas valstspiederīgo plūsma samazinājusies par 30%.

Tikai 15% no Krievijas federācijas pilsoņiem ieceļoja uz Latvijā izsniegtu C vai D kategorijas vīzu pamata, vēl 40% ir Latvijas uzturēšanās atļauju turētāji, starp tiem Latvijas valsts piederīgo ģimenes locekļi, studenti, nodarbinātie, personas, kuru ieceļoša saistīta ar darba vajadzībās vai arī kādiem humāniem apsvērumiem.

Gandrīz puse ārējo robežu šķērsojušo Krievijas pilsoņu izmanto citu valstu izsniegtās vīzas vai uzturēšanās atļaujas, kas nozīmē, ka

Latvija nav šo personu galamērķa valsts, bet gan tiek izmantota tranzītam, lai dotos uz citām Eiropas Savienības valstīm.

Tāpat Valsts robežsardze uzsver, ka tā šobrīd veic pastiprinātu ārzemnieku imigrācijas kontroli visā personu uzturēšanās laikā Latvijas Republikā un stingri uzrauga, lai Latvijā ieceļojušie ārzemnieki ievērotu uzturēšanās nosacījumus un rūpīgi kontrolē, lai netiktu pārkāpti vīzās noteiktie uzturēšanās termiņi un ārzemnieki noteiktajos termiņos izceļotu no Latvijas.

Aizvadītajā diennaktī ieceļošana Latvijā liegta 2 Krievijas valsts piederīgajam, savukārt kopumā kopš 19.septembra 230 Krievijas Federācijas pilsoņiem.

Ārzemniekiem ieceļošana atteikta gan balstoties uz Ministru kabineta lēmumā noteikto, gan arī uz citiem apstākļiem.

Uz «zaļās» robežas ar Krieviju nav konstatēti gadījumi, kad personas mēģinātu to šķērsot nelikumīgi, lai ieceļotu Latvijā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas