KP ceļu būves karteļa lietā piemērojusi sodu kopumā vairāk nekā 4,4 miljonu eiro apmērā

Konkurences padome (KP) ceļu būves karteļa lietā piemērojusi sodu kopumā vairāk nekā 4,4 miljonu eiro apmērā, medijiem pavēstīja KP.

KP, pamatojoties uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sniegto informāciju un izpētes laikā papildu gūtajiem pierādījumiem, konstatējusi Konkurences likumā un līgumā par Eiropas Savienības darbību noteikto aizliegumu pārkāpumu ceļu būves uzņēmumu darbībās, kopumā piemērojot naudas sodus vairāk nekā 4,4 miljonu eiro apmērā.

Plašāk par pieņemto lēmumu tā sauktajā ceļu būves karteļa lietā KP informēs preses konferencē trešdien, 14.jūnijā, pulksten 10.00.

Preses konferencē piedalīsies KP priekšsēdētājs Juris Gaiķis un KP Aizliegtu vienošanos departamenta direktore Ieva Šmite.

Preses konference notiks Ekonomikas ministrijas telpās Rīgā, Brīvības ielā 55.

KP aģentūrai LETA 2021.gadā norādīja, ka padome veic izpēti ceļu būves jomā.

Savukārt KNAB pārstāvji iepriekš medijiem apliecināja, ka iestādes lietvedībā 2021.gadā bija viens kriminālprocess par valsts amatpersonas izdarītiem iespējamiem noziegumiem saistībā ar publisko iepirkumu organizēšanu ceļu būves nozarē.

Kratīšanas KNAB šajā lietā veica 2019.gada rudenī. KNAB bija aizdomas, ka VAS Latvijas valsts ceļi amatpersona 2017. un 2018.gadā, iespējams, sniedza citām personām – iespējamiem iepirkumu pretendentiem –

informāciju par  kompānijas plānotajiem iepirkumiem autoceļu uzturēšanā un atjaunošanā. Tobrīd lietā bija aizturētas divas personas.

KNAB medijiem tagad skaidroja, ka minētajā kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana, taču biroja lietvedībā nav neviena cita kriminālprocesa vai pārbaudes, kas būtu saistītas ar ceļu būves firmām un kas liecinātu par amatpersonu iespējamām koruptīvām darbībām vai nonākšanu interešu konfliktā.

Savukārt TV3 raidījums Nekā personīga 2021.gada septembra beigās ziņoja, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas izdotajā lēmumā par kratīšanu paskaidrots, ka ceļu būvnieki iespējams apmainījušies ar komerciāli sensitīvu informāciju un vienojušies par dalības nosacījumiem Latvijas valsts ceļu un Rīgas domes Satiksmes departamenta rīkotajos konkursos.

Lasiet arī: Premjers izveidojis Izaugsmes, konkurētspējas un produktivitātes tematisko komiteju

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas