KP jūtas sevi trijos gados atpelnījusi teju 27 reizes

Konkurences padome (KP) ziņo, ka tā ir apkopojusi savas 2022. gada darbības rezultātus un aprēķinājusi, ka vidējais sabiedrības ieguvums no konkurences politikas īstenošanas Latvijā laika periodā no 2020. līdz 2022. gadam pārsniedz 51,5 miljonus eiro gadā.

Ņemot vērā iestādes budžetu šajā periodā,

katrs iestādei piešķirtais eiro vidēji rada sabiedrības ieguvumu 26,73 eiro apmērā.

Nozīmīgu pienesumu sabiedrības labā 2022. gadā sniedza ne vien izteikti pieaugošā tirgus dalībnieku vēlme apvienoties, stiprinot pozīcijas tirgū, bet arī zīmīgais KP preventīvais darbs, brīdinot tirgus dalībniekus un veicot pārrunu procedūras. Mazāk nozīmīgu iespējamo pārkāpumu gadījumos īstenotas 11 prevencijas, kopumā brīdinot 16 juridiskas personas par iespējamiem Konkurences likuma pārkāpumiem, tādējādi KP īstenojot Konsultē vispirms principu.

KP priekšsēdētājs Juris Gaiķis uzsver: «Nedz uzsākto pārkāpumu lietu skaits, nedz piemērotie sodi, kas darbojas kā prevencijas rīks, nenorāda iestādes darbības efektivitāti tik pamatoti, cik sabiedrības ieguvums no Konkurences padomes darbības. Trīs gadu stratēģiskajā periodā tas ir būtiski pārsniedzis iepriekš cerēto, pārsniedzot vairāk kā 51,5 miljonus eiro gadā.»

Mazinot sabiedrības ieguvuma rādītāja mainīgumu, kas rodas no katru gadu atšķirīgā atklāto pārkāpumu skaita un apjoma, sabiedrības ieguvums tiek aprēķināts kā trīs gadu vidējais rādītājs. Analizētais trīs gadu periods sakrīt ar KP darbības stratēģijas periodu.

«Lai aprēķinātu sabiedrībai radīto ieguvuma, KP balstās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) starptautiski rekomendētā metodoloģijā, pielāgojot to Latvijas tautsaimniecības īpatnībām un papildinot ar Eiropas Komisijas ieteikumiem un citu pasaulē augsti novērtētu konkurences uzraudzības iestāžu praktiskajiem atzinumiem,» skaidrots KP paziņojumā.

Lasiet arī: Piecos gados ceļubūves iepirkumos divkāršojās konkurence

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas