KP noteikusi teju divu miljonu eiro sodu par aizliegtu vienošanos

Konkurences padome (KP) informē, ka tā konstatējusi triju – ar reģionālajiem autobusiem veiktu – sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzēju aizliegtu vienošanos, kopā tiem  piemērojot naudas sodus teju divu miljonu eiro apmērā.

KP konstatējusi pārkāpumus Konkurences likumā un līgumā par Eiropas Savienības darbību. Plašāk par pieņemto lēmumu saistībā ar aizliegto vienošanos, kas skar reģionālo autobusu maršrutu tirgus sadali, KP informēs preses konferencē trešdien, 18.janvārī, pulksten 10.00. Preses konferencē piedalīsies KP priekšsēdētājs Juris Gaiķis un KP Aizliegtu vienošanos departamenta direktore Ieva Šmite.

Autotransporta direkcijas (ATD) pārstāvji norādīja, ka Publisko iepirkumu likuma normas, kas paredz izslēgt pretendentu no dalības iepirkumā, konstatējot, ka pretendents ir atzīts par vainīgu konkurences tiesību pārkāpumā, nav attiecināmas uz jau noslēgtajiem iepirkuma līgumiem. Līdz ar to

ATD nav tiesīga lauzt noslēgtos iepirkuma līgumus, pamatojoties uz KP pieņemtajiem lēmumiem.

ATD valdes priekšsēdētājs Kristians Godiņš otrdien, 17.janvāŗī Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā norādīja, ka direkcija kā pasūtītājs ir gatava rīkoties. Kā skaidroja Godiņš, ja KP lēmums stāsies spēkā attiecībā uz kādu uzņēmumu, ar kuru bija plānots noslēgt līgumu, šādu līgumu nedrīkstēs noslēgt. Tāpat attiecīgais uzņēmums nedrīkstēs piedalīties tuvākajā valsts iepirkuma konkursā.

Vienlaikus

AS Liepājas autobusu parks valdes priekšsēdētājs Leonīds Krongorns informēja: KP lēmums ietekmē arī šo uzņēmumu.

Tādēļ Liepājas autobusu parks tuvākajā laikā padziļināti iepazīsies ar KP lēmuma pilno tekstu, lai varētu sniegt plašākus komentārus par situāciju.

«Liepājas autobusu parks savā profesionālajā darbībā ievēro visas likuma prasības un noliedz konkurences tiesību noteikumu neievērošanu vai Konkurences likuma pārkāpšanu. Pēc padziļinātas iepazīšanās ar lēmuma argumentāciju, Liepājas autobusu parks lems par konkrētu tiesību aizsardzības līdzekļu izmantošanu, lai aizsargātu savas tiesiskās intereses, pierādot savas rīcības godprātību un vainas neesamību,» pauda kompānijā.

Jau vēstīts, ka Liepājas autobusu parka apgrozījums 2021.gadā bija 15,406 miljoni eiro, kas ir par 41% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga vairākkārt, sasniedzot 3,603 miljonus eiro. Kompānija “Liepājas autobusu parks” reģistrēta 1995.gadā.

Pēc KP 2022.gada 29.marta lēmumā par Konkurences likuma pārkāpuma konstatēšanu Liepājas autobusu parka darbībās, uzņēmuma mazākuma akcionārs (34,85%) ir Liepājas pašvaldība, bet 59,83% akciju pieder SIA “LAP1R”, kas, pēc Firmas.lv datiem, pastarpināti pieder Andra Šķēles (67%) un Aināra Šlesera (33%) ģimenēm.

Lasiet arī: Konkurences padome: Degvielas cenu kāpuma pamatā nav konkurences tiesību pārkāpums

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas