Krāpnieki uzdarbojas LMT vārdā: Brīdinājums par viltus ziņām un saitēm

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefons” (LMT) vārdā zvana un sūta ziņas, tostarp īsziņas, “iMessage” un “WhatsApp” ziņas, ar viltus saitēm, kuras, iespējams, satur ļaunatūras vai ir paredzētas klientu personīgo datu izkrāpšanai, ziņo uzņēmumā.

Vairāki klienti saņēmuši ziņu, kurā teikts, ka klienta abonements ir apturēts, savukārt, lai to atjaunotu, jāizmanto pievienotā saite.

LMT Privātpersonu apkalpošanas dienesta direktore Ilze Saulīte akcentē, ka LMT nesūta šādas ziņas.

“Mēs bez klienta pieprasījuma nesūtīsim ziņu ar pievienotu saiti, kas ved uz interneta lapu klienta personas datu ievadīšanai. Aicinām būt piesardzīgiem, ja pamanāt, ka pievienotā saite satur ciparus, aizdomīgas zīmes un vārdus,” norāda Saulīte.

Tāpat viņa uzsver, ka klientiem ziņas sūta latviešu valodā ar garumzīmēm un mīkstinājuma zīmēm, tādēļ aicina iedzīvotājus uzmanīties, ja tiek saņemta īsziņa ar daudz gramatikas kļūdām.

Saulīte aicina LMT klientus domāt kritiski, neatvērt aizdomīgas saites un šaubu gadījumā pirms jebkādu darbību veikšanas vērsties pie LMT klientu konsultantiem, rakstot “info@lmt.lv” vai zvanot pa bezmaksas tālruni 80768076.

Lasiet arī: Aicina Doma laukuma tiešraidēs atbalstīt Latvijas hokeja izlasi arī šonedēļ

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas