Krievija ANO sanāksmē: Ja Rietumi palīdz Ukrainai, kāpēc Ziemeļkoreja nevar palīdzēt mums?

Krievijas sūtnis Apvienoto Nāciju Organizācijā (ANO) Vasilijs Nebenzia trešdien, 30.oktobrī, Drošības padomes sēdē uzdeva jautājumu, kāpēc tās sabiedrotie, piemēram, Ziemeļkoreja, nevar palīdzēt Maskavai karā pret Ukrainu, ja Rietumvalstis uzskata, ka tām ir tiesības palīdzēt Kijivai, un saskārās ar ASV, Lielbritānijas, Dienvidkorejas, Ukrainas un citu valstu asiem argumentiem, kuras apsūdzēja Krieviju ANO rezolūciju un statūtu pārkāpšanā, nosūtot karaspēku no Ziemeļkorejas (KTDR), lai tas palīdzētu karā, ziņo “Reuters”.

“Atbalstīt agresiju, kas pilnībā pārkāpj ANO Statūtu principus, ir nelikumīgi,” sacīja Dienvidkorejas vēstnieks ANO Džonkuks Hvans. “Jebkuras darbības, kas saistītas ar KTDR karaspēka nosūtīšanu uz Krieviju, ir nepārprotami vairāku ANO Drošības padomes rezolūciju pārkāpumi.”

Krievijas austrumos jau atrodas aptuveni 10 000 Ziemeļkorejas karavīru, kas šķietami tiks izmantoti, lai atbalstītu kaujas operācijas Krievijas Kurskas reģionā, paziņojis Pentagons.

Nebenzia sacīja, ka Krievijas militārā mijiedarbība ar Ziemeļkoreju nepārkāpj starptautiskās tiesības. Krievija nav noliegusi Ziemeļkorejas karaspēka iesaisti karā Ukrainā.

“Pat ja viss, ko par Krievijas un Ziemeļkorejas sadarbību saka mūsu rietumu kolēģi, ir taisnība, kāpēc ASV un sabiedrotie cenšas visiem uzspiest kļūdaino loģiku, ka viņiem ir tiesības palīdzēt Zelenska režīmam … un Krievijas sabiedrotajiem nav tiesību darīt līdzīgas lietas,” sacīja Nebenzia.

Ukrainas vēstnieks ANO Sergejs Kisļica atbildēja: “Nevienai no valstīm, kas sniedz palīdzību Ukrainai, nav piemērotas Drošības padomes sankcijas.”

“Palīdzības saņemšana no Ziemeļkorejas, uz kuru attiecas visas sankcijas, ir nekaunīgs ANO Statūtu pārkāpums,” viņš piebilda. “KTDR karaspēka nosūtīšana, Krievijas agresijas kara pret Ukrainu atbalstīšanai, ir klajš starptautisko tiesību pārkāpums.”

Ziemeļkorejai kopš 2006.gada ir piemērotas ANO Drošības padomes sankcijas, un gadu gaitā šie pasākumi ir pastāvīgi stiprināti, lai apturētu Phenjanas kodolieroču un ballistisko raķešu izstrādi.

Ziemeļkoreja nav atzinusi karaspēka izvietošanu Krievijā, taču paziņoja, ka jebkurš šāds solis būtu saskaņā ar starptautiskajām tiesībām.

“Ja Krievijas suverenitāte un drošības intereses tiks pakļautas un apdraudētas nepārtraukto ASV un Rietumu bīstamo centienu dēļ un ja tiks nolemts, ka mums uz tiem kaut kā jāatbild, mēs pieņemsim nepieciešamo lēmumu,” Ziemeļkorejas vēstnieks ANO Songs Kims sacīja padomei.

“Phenjana un Maskava uztur ciešus savstarpējus kontaktus attiecībā uz savstarpējo drošību un situācijas attīstību,” viņš teica.

Tomēr ASV vēstnieka vietnieks Roberts Vuds (Robert Wood) brīdināja Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu: “Ja KTDR karaspēks ieradīsies Ukrainā, lai atbalstītu Krieviju, viņi noteikti atgriezīsies atpakaļ līķu maisos. Tāpēc es ieteiktu priekšsēdētājam Kimam divreiz padomāt par šādu neapdomīgu un bīstamu rīcību.”

ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden) otrdien sacīja, ka Ukrainai vajadzētu atbildēt ar prettriecienu, ja Ziemeļkorejas karaspēks šķērsotu Ukrainas teritoriju.

Lasiet arī: Ukraina paziņo par jaunu mobilizācijas kampaņu, plānots iesaukt 160 000 cilvēku

Lasiet arī: NATO apstiprina, ka Ziemeļkorejas karaspēks atrodas Kurskā, lai palīdzētu Krievijai

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas