Krievija apšauba potenciālās ASV vēstnieces piemērotību amatam

Krievija 14.decembrī apšaubījusi, vai Džo Baidena (Joe Biden) virzītā nākamā ASV vēstniece Krievijā ir piemērota amatam, un norādīja, ka viņa, iespējams, labāk justos kādā akadēmiskā pētniecības iestādē, raksta Reuters.

Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāve Marija Zaharova norādīja, ka Linas Treisijas (Lynne Tracy) izteiktās piezīmes ASV Senātā un medijiem parāda, ka Treisijas uzskata stingrākas sankcijas pret Maskavu par atslēgu veiksmīgām divpusējām attiecībām. Zaharova arī pieminēja potenciālās vēstnieces teikto par kontaktu meklēšanu ar opozīciju. Zaharova vaicāja: «Vai viņa tiešām grib ierasties pie mums? Un nevis doties uz kādu plēsonīgu pētījumu centru? Vēstniekam ir jārāda spēja strādāt konstruktīvi, lai nenodarītu nelabojamu kaitējumu starpvalstu attiecībām.»

Treisija kopš 2019.gada ir ASV vēstniece Armēnijā. Krievijai ir jāpiekrīt jaunās vēstnieces iecelšanai, lai viņa varētu ieņemt amatu.

Novembrī Treisija paziņojumā ASV Senātam sacīja, ka Krievijas nelikumīgais un bez iemesla sāktais karš pret Ukrainu ir satricinājis Eiropas drošību, un Vašingtona lietos iepriekš nepieredzētas ekonomiskās sankcijas pret Maskavu. Viņa norādīja, ka ir jāturpina pievērst uzmanība Krievijas opozīcijas spēkiem, piemēram, Aleksejam Navaļnijam, un jāveicina Krievijas un ASV pilsoņu saprašanās.

Kopš februāra, kad Krievija iebruka Ukrainā, tās attiecības ar ASV ir sasniegušas zemāko punktu pēdējo 60 gadu laikā. Krievijas prezidents Vladimirs Putins sacījis, ka uzticība starp rietumiem un Krieviju praktiski neeksistē. Baidens oktobrī teica, ka pasaule tik tuvu kodolkatastrofai nav bijusi kopš 1962.gada Kubas raķešu krīzes.

Lasiet arī: ASV pastiprinās savu militāro klātbūtni Latvijā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas