Krievija apturējusi savu dalību Melnās jūras graudu eksporta darījumā

Krievija ir paziņojusi, ka tā pārtrauc savu dalību starptautiski noslēgtajā līgumā, kas ļauj Ukrainai eksportēt graudus no tās ostām, kas atrodas Melnās jūras piekrastē, ziņo britu medijs BBC.

Krievija izstājās no dalības līgumā pēc tam, kad tā apsūdzēja Ukrainu «masveida» bezpilota lidaparātu uzbrukumā Melnās jūras flotei Sevastopolē, Krimā.

Krievijas Aizsardzības ministrija apgalvo, ka sestdienas, 29.okotbra, uzbrukumā izmantotie droni bija vērsti pret kuģiem, kas iesaistīti graudu darījumā. Tā paziņoja, ka vienam kuģim nodarīti nelieli bojājumi.

Dažas stundas vēlāk Ārlietu ministrija Maskavā nāca klajā ar paziņojumu:

«Krievijas puse nevar garantēt to civilo sauskravas kuģu drošību, kas piedalās Melnās jūras iniciatīvā, un no šodienas uz nenoteiktu laiku aptur tās īstenošanu.»

Nepamatojot savas apsūdzības ar pierādījumiem, agresorvalsts Krievija arī apsūdzēja Lielbritānijas karavīrus par līdzdalību sestdienas uzbrukumā, norādot, ka šis solis bija «saistīts ar Ukrainas bruņoto spēku darbībām, kuras vadīja britu speciālisti», un ka šīs darbības «bija vērstas [..] pret Krievijas kuģiem, kas nodrošināja minētā humanitārā koridora darbību».

Savukārt Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministrija savā atbildē norādīja, ka Krievija «izplata nepatiesus, milzīga mēroga apgalvojumus».

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas