Krievijā no amatiem atbrīvo spēcīgāko armijas vienību komandierus

Krievijas Aizsardzības ministrija sākusi no amatiem atbrīvot vairāku Krievijas armijas spēcīgāko vienību un formējumu komandierus un, šķiet, šos centienus paātrina, teikts ASV Kara studiju institūta (ISW) ziņojumā.

Saistībā ar neseno 58.kombinēto spēku armijas komandiera ģenerālpulkveža Ivana Popova atlaišanu un paziņojumu par 106.gvardes gaisa desanta divīzijas komandiera ģenerālmajora Vladimira Seļiverstova atlaišanu atsākušās diskusijas par citām nesenajām atlaišanām un arestiem.

Krievijas avoti ziņo, ka jūlija sākumā Krievijas militārā vadība atlaidusi Gaisa desanta spēku 7.divīzijas komandieri Aleksandru Korņevu.

Izskanējuši apgalvojumi, ka varasiestādes apcietinājušas 90.tanku divīzijas komandieri ģenerālmajoru Ramiļu Ibatuļļinu, kā arī divus viņa vietniekus.

Atbilstoši viena militārā blogera informācijai Krievijas militārā vadība grasās no amata atbrīvot Gaisa desanta spēku 31.brigādes komandieri Sergeju Karasjevu.

Krievijas avoti arī izsaka pieņēmumus, ka Krievijas Aizsardzības ministrija varētu gatavoties Gaisa desanta spēku komandiera Mihaila Tepļinska arestam.

Minētās vienības un formējumi Ukrainā veic aizsardzības un uzbrukuma darbības svarīgākajos frontes sektoros, norāda ASV domnīcas eksperti.

“Ziņojumi par komandieru, kas vada kaujas vienības un formējumus, atlaišanām un arestiem visticamāk ir saistīti ar nepakļaušanās gadījumiem,” teikts ISW ziņojumā.

“Acīmredzamā krīze Krievijas pavēlniecībā un attiecīgās morālās sekas pasliktina Krievijas iespējas īstenot taktiskas uzbrukuma operācijas, kam attiecībā uz Krievijas elastīgo aizsardzību Ukrainas dienvidos ir izšķiroša nozīme,” norāda ISW.

Lasiet arī: Krievija paziņo par izstāšanos no “labības darījuma”

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas