Krievija okupētajās Ukrainas teritorijās izsludina karastāvokli

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien, 19.oktobrī, izsludināja karastāvokli četros Krievijas okupētajos Ukrainas reģionos, informē ziņu aģentūra Reuters.

Putina rīkojums par karastāvokli attiecas uz okupētajām Doneckas un Luhanskas «tautas republikām», kā arī uz Hersonas un Zaporižjas apgabalu teritoriju, un tas stāsies spēkā no šodienas, 20.oktobra.

Jau iepriekš BNN ziņoja, ka Maskava septembrī organizēja «referendumus» okupētajās teritorijās, pēc kuriem Kremlis pasludināja tās par savu teritoriju, taču Starptautiskā sabiedrība šos pseidoreferendumus nav atzinusi par leģitīmiem. 

Kā informē Reuters, televīzijas pārraidītajās uzrunās Drošības padomes locekļiem, Putins palielināja visu Krievijas reģionu gubernatoru pilnvaras un deva rīkojumu izveidot īpašu koordinācijas padomi premjerministra Mihaila Mišustina vadībā, lai uzlabotu Krievijas vājos panākumus karā.

Būtībā Putina lēmums ir Kremļa reakcija uz pēdējā laika Ukrainas armijas panākumiem frontē. Tāpat ASV paziņojusi, ka Krievija šādā veidā ķeras pie «izmisuma taktikas».

Savukārt Ukrainas prezidenta padomnieks Mihailo Podoļaks sacījis, ka karastāvokļa izsludināšana Ukrainai neko nemaina.

Tāpat Podoļaks savā mikroblogošanas Twitter ierakstā norāda, ka «karastāvokļa» ieviešana okupētajās teritorijās jāuzskata tikai par ukraiņu īpašuma izlaupīšanas pseidolegalizāciju, piebilstot, ka Ukraina turpinās savu teritoriju atbrīvošanu un deokupāciju.

Tāpat BNN jau iepriekš ziņoja, ka Krievija paziņojusi, ka situācija Ukrainas dienvidu pilsētā Hersonā, kuru tā ir okupējusi, ir «saspringta» un ka ir nepieciešams «evakuēt» civiliedzīvotājus, savukārt līdz šim no Hersonas sākusies okupācijas varasiestāžu evakuācija.

Lasiet arī: Okupanti atzīst, ka okupētajā Hersonā situācija ir saspringta

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas