Krievija paziņo par 11 cilvēku aizturēšanu, kas iesaistīti uzbrukumā koncertzālei

Foto: Telegram @УНИАН

Krievija organizējusi automašīnas “Renault Symbol” vajāšanu un, atklājot uguni, notvērusi iespējamos terorakta dalībniekus, kuri piektdienas, 22. marta vakarā sarīkoja apšaudi koncertzālē “Crocus City Hall” koncertzālē Maskavas apgabalā. Teroraktā bojā gājuši 83 cilvēki, tostarp trīs bērni, bet ievainoto skaits ir 182 cilvēki, astoņi no tiem bērni.

Krievijas ziņu aģentūra “RIA Novosti” apgalvo, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins ticis informēts par 11 cilvēku notveršanu. “Ieskaitot visus četrus teroristus, kas bija tieši iesaistīti teroraktā “Crocus”,” paziņojis Kremlis

Naktī noziedznieku notveršana tika organizēta netālu no Brjanskas apgabala Karačinskas rajona Hacunas ciema. Automašīnā atradās četri vīrieši. Divi aizturēti, divi aizbēguši mežā, raksta Krievijas mediji.

Tiek apgalvots, ka konfrontācijas laikā viens no vīriešiem tika sašauts, jo viņš pēc drošības spēku lūguma neapstājās. Runa ir par 19 gadus veco Muhammadsobiru Faizovu.

Tāpat ziņots, ka, veicot automašīnas apskati, drošības spēki atrada PM pistoli, triecienšautenes magazīnu un Tadžikistānas pilsoņu pases.

Krievijas Valsts domes deputāts Aleksandrs Hinšteins sacīja, ka viens “terorists” tika notverts uz vietas, vēl viens mēģinājis aizbēgt, un uz automašīnu tika raidīti šāvieni.

“Vajāšanas laikā tika atklāta apšaude, automašīna apgāzusies. Viens terorists tika aizturēts uz vietas, pārējie pazuda mežā. Kratīšanas rezultātā aptuveni plkst.3.50 tika atklāts un aizturēts otrs aizdomās turamais. Pārējo meklēšana turpinās. Operācijā ir iesaistītas visas tiesībsargājošās iestādes,” viņš norādīja.

Propagandiste Margarita Simonjana savā “Telegram” kanālā raksta, ka visi noziegumā iesaistītie ir aizturēti. Kopā 11 cilvēki, četri no tiem – šāvēji.

Tikmēr ASV ziņo, ka par uzbrukumu koncertzālē “Crocus City Hall” Maskavas apgabalā ir atbildīga teroristiskās organizācijas “Islāma valsts”(ISIS) Afganistānas šūna.

Kā vēsta laikraksts “New York Times”, atsaucoties uz vārdā nenosauktām amerikāņu amatpersonām, martā ASV savāca izlūkdatus, ka “Islāma valsts” plāno teroraktu Krievijā. ISIS dalībnieki aktīvi darbojas Krievijā, sacīja viena ASV amatpersona.

ASV izlūkdienesti savāca izlūkdatus un līdz martam secināja, ka Afganistānas ISIS šūniņa “Wilayat Khorasan” plāno teroraktu Maskavā. Pēc relatīva miera perioda ISIS ir atgriezusies pie uzbrukumu plānošanas Eiropā, norāda ASV pretterorisma amatpersonas. Turklāt lielākā daļa šo plānu tika izjaukti.

Kolins Klārks, drošības konsultāciju uzņēmuma “Souf Group” pretterorisma analītiķis, sacīja, ka ISIS pēdējos divus gadus ir “pieķērusies” Krievijai, kritizējot Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu viņa propagandā. Teroristiskā grupējuma atbalstītāji apgalvo, ka uz Putina rokām ir musulmaņu asinis, norādot uz Krievijas kariem Čečenijā, Sīrijā un Afganistānā.

“The New York Times” arī ziņo, ka ASV par teroristu uzbrukumu draudiem Krievijā ne tikai publiski, bet arī privāti paziņojušas Krievijas amatpersonām.

Teroraktā bojā gājuši 83 cilvēki, tostarp trīs bērni, bet ievainoto skaits sasniedzis 182 cilvēkus,no kuriem astoņi ir bērni. Deviņi cilvēki ir kritiskā stāvoklī. Kā vēsta Krievijas mediji, daudz mirušo atrasts tualetēs, ēdināšanas telpās un telpās, kur glabāts uzkopšanas inventārs – tur cilvēki slēpās pēc apšaudes. Šie cilvēki gājuši bojā, nosmokot ugunsgrēka dūmos.

Kā vēsta “Telegram” kanāli, bojāgājušo vidū atrasts arī viena terorista līķis – viņš atpazīts pēc tā, ka pie viņa atradusies bumba.

Izskanējušas ziņas, ka Putins gatavo paziņojumu Krievijas tautai, taču vēlāk Krievijas ziņu aģentūra “RIA Novosti”izplatīja paziņojumu, ka links uz gaidāmo prezidenta uzrunu vietnē “Rutube” esot tehniska kļūme un nekādas Putina uzrunas tautai nebūšot.

Jau vēstīts, ka piektdienas, 22. marta, vakarā netālu no Maskavas koncertzālē “Crocus City Hall” nezināmas personas kamuflāžā atklāja uguni uz cilvēkiem, kas bija ieradušies uz grupas “Picnic” koncertu,. Kad sākās apšaude, ēkā varēja būt ap 7200 cilvēku.

 Aculiecinieki stāstīja, ka vīrietis šāvis no automāta un arī metis petardes. Sociālajos tīklos publicēti video, kuros redzami cilvēki, kas slēpjas no šāvēja kādā ēkā. Vēlāk kļuva zināms, ka uzbrucēji varēja būt divi vai trīs. Vienā no video var redzēt, kā ēkā ienāk divi vīrieši maskās un šauj.

Pēc šāvieniem ēkā izcēlies ugunsgrēks, ēka dega un sācis iebrukt jumts. Daļa cilvēku ir iesprostoti ēkas otrajā stāvā un nevar izkļūt no ēkas ugunsgrēka dēļ. Ugunsdzēsēji dzēš ēkas jumtu, liesmu dzēšanai tiek izmantoti arī helikopteri.

Maskavā ieviests plāns “Sirēna”, nokomplektēts policijas personāls papildspēkiem Vnukovas, Šeremetjevas, Domodedovas lidostās, arī Krievijas dzelzceļš pastiprinājis drošības pasākumus.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas