Krievijas armija atsakās karot slikto apstākļu un ūdens trūkuma dēļ

Krievijas militārā vienība Ukrainas dienvidos ir atteikusies karot, pirmdien, 5.septembrī, atsaucoties uz Ukrainas operatīvo pavēlniecību Dienvidi, informē ukraiņu plašsaziņas līdzeklis The Kyiv Independent.

Krievijas armijas korpusa 127.pulks ir atteicies pildīt savus pienākumus atbalsta trūkuma, slikto apstākļu un ūdens trūkuma dēļ. Krievijas spēku speciālie dienesti ir sodījuši un noņēmuši pulku no tā pozīcijām, paziņoja Ukrainas militārie spēki.

Tikmēr Ukrainas armija gūst ievērojamu progresu Ukrainas dienvidos un austrumos, ziņo Kara izpētes institūts (ISW). Ukrainas karaspēks virzās uz priekšu vairākos virzienos Hersonas apgabala rietumos.

Eksperti uzskata, ka Ukrainas pretuzbrukuma temps mainīsies katru dienu, jo Ukrainas militāro spēku mērķis ir sagraut Krievijas loģistikas un militārās spējas.

Ukrainas operatīvā pavēlniecība Dienvidi svētdien, 4.septembrī, informēja, ka Krievijas karaspēks turpina ciest zaudējumus dienvidos. Tika nogalināti 104 Krievijas karavīri, iznīcināti seši tanki, viens bezpilota lidaparāts, 26 bruņumašīnas un militārā tehnika. Ukrainas militārie spēki iznīcināja munīcijas noliktavu un pontonu pārceltuvi, kā arī īstenoja uzbrukumu kontroles un novērošanas punktiem dienvidos.

Tikmēr Sumu apgabala gubernators Dmitro Živickis (Dmytro Zhyvytsky) sacīja, ka no Krievijas uzbrukumiem svētdien, 4.septembrī, visvairāk cieta Znob–Novgorodas apkārtne, kur dienas laikā bija dzirdami 15 sprādzieni. Krievija esot apšaudījusi reģionu ar mīnmetējiem un sabojājusi elektrotīklu.

Ukrainas bruņotie spēki svētdien, 4.septembrī, atbrīvoja trīs apdzīvotas vietas. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis video uzrunā paziņoja, ka tika atbrīvots viens ciemats Doņeckas apgabalā un vēl divi ciemati valsts dienvidu reģionos.

Tajā pat laikā Enerģētikas ministrija vēsta, ka vairāk nekā 600 000 ukraiņu joprojām ir bez elektrības. Saskaņā ar ministrijas datiem 235 700 ukraiņu ir palikuši arī bez gāzes Krievijas īstenotā kara dēļ.

pēc Ukrainas tiesībsarga Dmitro Lubinetsa (Dmytro Lubinets) sacītā, Krievija ir nelikumīgi deportējusi vairāk nekā 7 000 Ukrainas bērnu,

Krievija radot šķēršļus bērnu atgriešanai, tā pat ir vienkāršojusi savus adopcijas likumus. Tiesībsargs norādīja, ka līdz šim ir atgriezts tikai 51 bērns. «Arī tas ir starptautisko tiesību pārkāpums un spilgts piemērs tam, ka Krievijas Federācija veic ukraiņu tautas genocīdu,» sacīja Lubinets.

Savukārt Krievijas iestādes paziņoja, ka situācija ap Krievijas okupēto Zaporižjas atomelektrostaciju Ukrainas dienvidos svētdien, 4.septembrī, bija mierīga pēc tam, kad Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (IAEA) inspektori sestdien, 3.septembrī, vēstīja, ka tā atkal zaudējusi ārējo strāvas padevi, informē laikraksts The Guardian. IAEA paziņojumā norādīja, ka joprojām darbojas tikai viens no sešiem reaktoriem.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas