Kriminālprocesu par deputāta kandidāta nepatiesu ziņu sniegšanu CVK nodod kriminālvajāšanai

Šī gada 7.oktobrī Valsts policija (VP) sāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 272.panta saistībā ar kāda deputāta kandidāta iespējami apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu valsts institūcijai – šajā gadījumā Centrālajai vēlēšanu komisijai. Veicot nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības un iegūstot pietiekošu pierādījumu kopumu, pirmdien, 17.oktobrī, kriminālprocess paātrinātā kārtībā nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu personu, informē VP.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka persona, būdama 14.Saeimas vēlēšanu deputāta kandidāts, Centrālajai vēlēšanu komisijai iesniegusi ziņas par sevi, t.sk. norādot informāciju sadaļā Darba vieta un ieņemamie amati, kā arī Izglītība. Šo ziņu sniegto patiesumu sagatavotajos dokumentos persona apliecināja ar savu parakstu, pēc kā parakstītos dokumentus nodeva personai, kura tos 2022.gada 13.jūlijā iesniedza Centrālajā vēlēšanu komisijā.

Kā norāda VP, kriminālprocesā nopratināti vairāki liecinieki, tostarp no dažādām iestādēm un institūcijām gūtas un ziņas informācija, kam ir būtiska nozīme kriminālprocesā. Viena persona kriminālprocesā atzīta par aizdomās turēto. Personai piemēroti drošības līdzekļi, kuri nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

Izmeklēšanas laikā gūtā informācija dod pamatu uzskatīt, ka persona ar savām darbībām izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, par kuru ir paredzēta kriminālatbildība Krimināllikuma 272.pantā. Iegūstot pietiekošu pierādījumu kopumu un veicot visas nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības, šī gada 17.oktobrī, atbilstoši Kriminālprocesa likuma 425.pantam, paātrinātā procesā kārtībā kriminālprocess nodots kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu personu par nepatiesu ziņu sniegšanu valsts institūcijai.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu likumā paredzēts sods – īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai ar sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

BNN jau iepriekš ziņojusi, ka VP sākusi kriminālprocesu par jaunievēlētās partijas Stabilitātei! deputātes Glorijas Grevcovas iespējamo melošanu Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) par savu darbavietu. Tāpat jaunievēlētā deputāte Grevcova CVK melojusi arī par savu izglītību, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma.

Policija sākusi kriminālprocesu par nepatiesu ziņu sniegšanu valsts institūcijai. Policija šīs ziņas sāka vērtēt līdz ar to publisku izskanēšanu, LTV norādījusi Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte.

Valsts policija vērtēs visu informāciju, ko Grevcova sniegusi CVK par sevi.

Grevcova norādījusi, ka ir padomniece kokapstrādes uzņēmumā SIA DOLO, lai gan patiesībā tur strādājusi pavisam īsu brīdi, turklāt kā palīgstrādniece.

«Taisnība ir tāda, ka viņa strādāja no 2013.gada maija līdz 2014.gada augustam. Man bija liels šoks, ka cilvēks, kurš ir strādājis par palīgstrādnieku, norāda – padomnieks. [Jums vispār ir šāds amats uzņēmumā? – red.] Nē, nē, mēs esam mežizstrādes un saimnieciskās darbības uzņēmums, nav tāda ne štata, nekā cita,» raidījumam TV3 Ziņas norādīja SIA Dolo pārstāve Kristīna Lapsa.

Uzņēmums gan Grevcovai, gan partijai aicināja šo informāciju izņemt, taču tas nenotika. Melots tādēļ, ka citas oficiālas darbavietas viņai nav bijis.

Ņemot vērā soctīklu aktīvistes slavu, visnepatīkamākais ir, ka uzņēmumu tagad sasaista ar prokremliski noskaņotu cilvēku, vēsta raidījums.

Centrālajā vēlēšanu komisijā TV3 Ziņām skaidroja, ka viņi pārbauda tikai to, vai deputāta kandidātam nav sodāmība vai kādi citi apstākļi, kas liegtu kandidēt vēlēšanās. To, cik patiesa informācija ir, piemēram, par norādīto darbavietu, neviens nepārbauda.

Ar pašu Grevcovu TV3 Ziņām sazināties neizdevās, savukārt līdz šim atsaucīgais partijas Stabilitātei! vadītājs Aleksejs Rosļikovs no komentāriem kameras priekšā atteicās, apgalvojot, ka neko par kolēģes izdarībām nezinot.

Savukārt vēlāk partijā Stabilitātei! apgalvoja, ka par 14.Saeimā ievēlēto deputāti Gloriju Grevcovu notikusi «pārrakstīšanās» sniegtajā informācijā CVK.

Tāpat Stabilitātei! arī norādījusi, ka vērsusies VP ar iesniegumu par neslavas celšanu par «nepatiesas, personu nomelnojošas informācijas izplatīšana publiskajā – plašsaziņas līdzeklī».

Tikmēr pati Grevcova sociālajā vietnē TikTok apgalvojusi, ka izplatītā ziņa medijos ir palaista speciāli, lai novērstu uzmanību no «īstajām problēmām» un tā, ka «Saeima ir nobalsojusi par LGBT propagandu skolās».

Kā iepriekš ziņots, partija Stabilitātei! tika ievēlēta 14.Saeimā, vēlēšanās iegūstot 6,80% balsu un 11 deputātu vietas.

Lasiet arī: Tiesa nosaka pagaidu aizsardzības līdzekļa noteikšanu Siguldas novada pašvaldības preču zīmei «S!»

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas