Labāk būtu turpināt darbu pašreizējā koalīcijā, tic Levits

Pašreizējais Valsts prezidents Egils Levits uzskata, ka labākais variants attiecībā uz koalīciju būtu, ja pastāvētu pašreizējā koalīcija. Intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam Rīta Panorāma viņš pirmdien, 5,jūnijā, sacīja, ka balsu skaits, ar ko ievēlē prezidentu, nav pārāk būtisks.

Jautājums ir par to, ar kādām balsīm prezidents ievēlēts. Šajā gadījumā tas tika izdarīts ar opozīcijas balsīm. “Redzēsim, kāds būs rezultāts konsultācijām,” sacīja Valsts prezidents. Koalīcijas paplašināšana esot iespējama, vienlaikus Levits “nedotu priekšroku, ja koalīcijā būtu politiskais spēks, kurš nav pavisam atbrīvojies no oligarhiskas ietekmes”.

Jau tika vēstīts, ka

plaisas koalīcijā pastiprinājās līdz ar Valsts prezidenta vēlēšanām.

Saeima trešdien, 31.maijā, par nākamo Valsts prezidentu ievēlēja premjera partijas Jaunā vienotība virzīto kandidātu, ilggadējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču. Taču viņš tika ievēlēts tikai ar opozīcijā esošo Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un Progresīvo nodrošinātajām balsīm – nesaņemot nekādu Apvienotā saraksta (AS) un Nacionālās apvienības (NA) atbalstu.

Prezidenta vēlēšanu iznākums politikas kuluāros radījis vispārēju pārliecību, ka valdībā gaidāmas pārmaiņas – vai nu paplašināsies esošās koalīcijas sastāvs vai pilnībā mainīsies valdība. Piemēram, tiek pieļauts, ka JV, ZZS un Progresīvie varētu veidot turpmākās koalīcijas kodolu. Kariņš un JV jau ir sākuši sarunas ar AS un NA par koalīcijas paplašināšanu. AS un NA pret izmaiņām valdībā līdz šim paudušas noraidošu attieksmi.

Lasiet arī: Tavars: Valsts prezidenta vēlēšanās AS neparakstīja “vienošanos ar sātanu”

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas