Lai virzītu ostu reformu, strādā pie juridiskām detaļām un gaida ST spriedumu

Lai virzītos tālāk ar ostu reformu, šobrīd tiek strādāts pie juridiskiem jautājumiem, kā arī tiek gaidīts Satversmes tiesas (ST) spriedums, vēsta satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs (NA).

Viņš stāstīja, ka 1.janvāris bija termiņš, līdz kuram bija jālikvidē Rīgas un Ventspils brīvostas un viss jāpārliek uz jaunām struktūrām. Jau ir nodibināta Ventas osta Ventspilī un rīkojuma projekts par AS Rīgas osta dibināšanu ir iesniegts Ministru kabinetā, taču joprojām nav pieņemts.

«Ir bijušas neskaidrības par to, kā no vienas struktūras uz otru migrētu darbinieki, vai būtu jāizmaksā kompensācijas. Tāpat ir jautājums par aktīvu vērtību. Likvidācijas komisijas pašlaik vērtē, cik liela abās ostās ir šī manta un kādas ir finanšu saistības pret bankām. Man ir grūti spriest, kādēļ pēdējos mēnešos ir samazinājusies darba aktivitāte un šis jautājums nav ticis pietiekami mērķtiecīgi virzīts,» teica ministrs, piebilstot, ka te ir jāņem vērā, ka iepriekšējās Saeimas laikā opozīcijas deputāti iesniedza ST pieteikumu par ostu reformu. Lai virzītos tālāk, būtu pamatoti sagaidīt tās spriedumu.

Vitenbergs stāstīja, ka tuvākajā laikā ir plānots iniciēt diskusiju koalīcijā par tālāk ejamajiem soļiem.

«Es redzu, ka būs jāprasa pagarinājums pieminēto darbu veikšanai. Tāpat es ceru, ka drīzumā būs Satversmes tiesas spriedums, lai ir skaidrs, vai to ceļu, kas ir bijis nosprausts, akceptē arī Satversmes tiesa,» teica satiksmes ministrs. Viņš arī pauda pārliecību, ka

nenotiks kaut kādas milzīgas pārmaiņas, kā arī nemainīsies ostu darbinieku vai konkrēto pašvaldību iedzīvotāju dzīve.

«Tā ir pārvaldes modeļa maiņa uz tādu, kāds ir virknē Eiropas valstu, piemēram, Roterdamas ostā,» teica Vitenbergs.

Viņš norādīja, ka šobrīd ir jānovērtē reālais aktīvu daudzums – nekustamie īpašumi, kustamā manta. «Būs diskusija, kā no līdzšinējās ostu pārvaldes uz jauno kapitālsabiedrību pārnest finanšu portfeli,» pauda Vitenbergs, piebilstot, ka tie ir juridiski jautājumi, pie kuriem pašlaik tiek strādāts.

«Es domāju, ka mēs drīz jau būsim valdībā ar konkrētu termiņu, kurā mēs redzam iespēju to visu īstenot,» teica Vitenbergs.

Lasiet arī: Satiksmes ministra Vitenberga prioritātes. Varbūt beidzot Latvijai paveiksies?

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas