Laika prognoze pēdējām septembra dienām

Pēdējās septembra dienas tiks aizvadītas ar lietainu laiku, būtiskas temperatūras izmaiņas nav gaidāmas, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Pirmdien, 26.septembrī, mākoņi aizklās debesu lielāko daļu, tomēr palaikam uzspīdēs arī saule, savukārt otrdien mākoņu daudzums debesīs būs mainīgs. Abās dienās lokāli līs, naktīs un no rītiem vietām būs novērojama migla. Dienās gaiss iesils līdz +12…+17 grādiem (pēc Celsija skalas).

Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš, kas otrdien, 27.septembrī, pakāpeniski iegriezīsies no austrumiem. Naktīs minimālā gaisa temperatūra ir gaidāma +2…+7 grādu robežās, gaisam visstraujāk atdziestot austrumu daļā, kur atsevišķos rajonos iespējama salna, savukārt piekrastes rajonos termometra stabiņš varētu nenoslīdēt zem +11 grādu atzīmes.

Trešdien, 28.septembrī, mākoņu daudzums pakāpeniski palielināsies, vietām valsts ziemeļu daļā līs lietus. Baltijas jūru šķērsos zema spiediena ieplaka, kas darba nedēļas izskaņā nesīs mākoņainu un lietainu laiku. Kā informē LVĢMC nokrišņi lokāli var būt ilgstoši.

Dominēs lēns līdz mērens austrumu puses vējš, kas ceturtdien iegriezīsies no dienvidu puses, un piekrastes rajonos arī paliks brāzmains, piektdien brāzmains vējš gaidāms arī valsts austrumu daļā. Naktīs gaiss atdzisīs līdz +3…+8 grādiem, piekrastes rajonos saglabājoties par pāris grādiem siltāks, bet dienās gaiss iesils vien līdz +11…+15 grādiem.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas