Latvenergo zaļās enerģijā ieguldīs vēl 200 miljonus eiro

AS Latvenergo ir noslēgusi ilgtermiņa aizdevuma līgumus ar SEB banku un Swedbank Latvija, lai veiktu investīcijas ilgtspējīgos enerģētikas projektos jeb zaļās enerģijas ražotnēs un tās izmantošanas veicināšanā.

Līgumi tika noslēgti oktobra beigās un novembra sākumā, no katras bankas aizņemoties 100 miljonus eiro. Uzņēmuma preses sekretāre ziņo, ka saņemtos līdzekļus plānots izmantot koncerna ilgtspējīgu ražošanas projektu finansēšanai un refinansēšanai Daugavas hidroelektrostacijās un saules parku izveidē, kā arī elektromobilitātes pakalpojumu attīstībā.

Koncerna ambīcijas ir jaunu atjaunīgās enerģētikas jaudu – saules, vēja parku – attīstīšana un ilgtspējīga dzīvesveida veicināšana.

Jaunajos biznesa virzienos notiek mērķtiecīga izaugsme, Latvenergo esot vienam no vadošajiem saules enerģijas komersantiem Baltijas valstīs – gan saules paneļu tirgū, gan arī, ražojot elektroenerģiju četros saules parkos. Tāpat strauja izaugsme ir elektromobiļu uzlādes segmentā ar 159 pieslēgvietām un plānu jau tuvākajā laikā paplašināties kaimiņvalstīs.

Abu aizņēmuma līgumu atmaksas termiņš ir līdz septiņiem gadiem. Tie papildina gada sākumā zaļo obligāciju emisijā gūtos līdzekļus, kas arī tiek ieguldīti Latvenergo ilgtspējas projektos – gan atjaunīgās enerģijas ražošanā, gan vides aizsardzības pasākumos.

Akciju sabiedrība kapitāla piesaisti veic plānoti un regulāri, savlaicīgi nodrošinot finansējumu gan kapitālieguldījumiem, gan likviditātes vadībai. Kredītreitinga aģentūra Moody’s ir Latvenergo piešķīrusi investīciju pakāpes kredītreitingu Baa2 līmenī ar stabilu nākotnes perspektīvu, apliecinot koncerna stabilitāti un finansiālo uzticamību.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas