Latvijā jūlijā ražotājcenām straujāks kāpums nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā rūpniecības ražotājcenas jūlijā salīdzinājumā ar 2021.gada septīto mēnesi palielinājušās par 49,3%, kas ir straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina ES statistikas pārvaldes Eurostat publicētie dati.

Straujākais kāpums starp visām ES dalībvalstīm reģistrēts Rumānijā (+67,4%), Bulgārijā (+55,9%) un Dānijā (+55,1%). Lietuvā ražotājcenas palielinājušās par 47,9%, bet Igaunijā – par 41,5%.

Kāpums jūlijā fiksēts visās ES dalībvalstīs.

Vienlaikus ES dalībvalstīs vidēji ražotājcenas jūlijā salīdzinājumā ar attiecīgo mēnesi pērn pieaugušas par 37,8%, bet eirozonā – par 37,9%.

Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi – jūniju – ražotājcenas ES jūlijā palielinājušās par 3,7%, bet eirozonā – par 4%.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi ražotājcenas pieaugušas 20 ES dalībvalstīs, Spānijā saglabājušās nemainīgas, bet samazinājušās Lietuvā (-0,2%), Beļģijā (-0,3%), Grieķijā (-0,6%), Luksemburgā (-0,9%), Zviedrijā (-1,2%) un Portugālē (-1,5%). Lielākais kāpums bijis Īrijā (+26,1%), Ungārijā (+9,4%) un Bulgārijā (+8%). Latvijā ražotājcenas jūlijā salīdzinājumā ar jūniju palielinājušās par 4,8%, bet Igaunijā – par 0,5%.

 

 

!function(e,i,n,s){var t=”InfogramEmbeds”,d=e.getElementsByTagName(“script”)[0];if(window[t]&&window[t].initialized)window[t].process&&window[t].process();else if(!e.getElementById(n)){var o=e.createElement(“script”);o.async=1,o.id=n,o.src=”https://e.infogram.com/js/dist/embed-loader-min.js”,d.parentNode.insertBefore(o,d)}}(document,0,”infogram-async”);

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas