Latvijā novembris iesāksies ar siltu laiku

Šonedēļ ik pa laikam līs, vējš būs lielākoties lēns, taču vienlaikus pakāpeniski kļūs vēsāks – nedēļas nogalē termometra stabiņš nepakāpsies augstāk par +10 grādu (pēc Celsija) atzīmi, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Centrs norāda, ka Latvijā oktobra izskaņa bija silta, aizvadītajās dienās tika pārspēti arī daži maksimālās gaisa temperatūras rekordi, un vēl pirmdien, 31.oktobrī, pa dienu gaiss iesils līdz +7…+11 grādiem.

Pēc tam dienas gaidāmas mākoņainas, bet saglabāsies lēns vējš. Otrdien naktī vietām īslaicīgi uzlīs, bet diena būs lielākoties sausa. Naktī un no rīta vietām veidosies migla. Minimālā gaisa temperatūra naktī būs +4…+9 grādi, bet austrumu rajonos gaiss atdzisīs līdz +1…+4 grādiem.

Dienā gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +9…+13 grādiem, savukārt vēsākam gaisam saglabājoties austrumu rajonos, tur nebūs siltāks par +7…+9 grādiem.

Trešdien naktī atsevišķos rajonos būs neliels lietus, savukārt dienā Latviju no rietumiem sāks šķērsot nokrišņu zona, kas virzīsies pāri valstij arī ceturtdien. Minimālā gaisa temperatūra šajās naktīs būs +5…+10 grādu robežās, bet dienās gaiss iesils līdz +7…+12 grādiem.

Pēc šī brīža LVĢMC prognozes, nākamās nedēļas izskaņā gaidāmi nokrišņi un mākoņains laiks, vien brīžiem debesīm skaidrojoties. Piektdien nokrišņu būs mazāk, vien austrumos nedaudz uzlīs. Vēl viena nokrišņu zona šķērsos valsts teritoriju sestdien dienā un naktī uz svētdienu.

Šajās naktīs minimālā gaisa temperatūra gaidāma +3…+8 grādu robežās, bet gaišajās diennakts stundās termometra stabiņš nepārsniegs +10 grādu atzīmi.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas