Latvija sūtīs 378 000 eiro vērtu kravu ar medicīnas aprīkojumu uz Ukrainu

Latvija Ukrainai plāno nosūtīt kārtējo medicīnas aprīkojuma kravu gandrīz 378 000 eiro vērtībā, tiekoties ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja vietnieci Olenu Kondratjuku, informē Latvijas veselības ministre Līga Meņģelsone.

Viņa uzsvēra, ka VM turpinās atbalstīt Ukrainu, cik vien ilgi tas būs nepieciešams.

Tāpat ministre informēja, ka tiek gatavots kārtējais medicīnas aprīkojuma sūtījums Ukrainai, kurā iekļauti infūzijas sūkņi, plaušu ventilatori, pacientu monitori – 185 vienības par kopējo summu gandrīz 378 000 eiro, kas tiks nogādāts, izmantojot Eiropas Savienības Civilās aizsardzības mehānismu. Latvija iepriekš uz Ukrainu jau ir nosūtījusi zāles un medicīnas aprīkojumu lauku hospitāļu vajadzībām gandrīz 1,5 miljonu eiro vērtībā, ziedojusi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta automašīnas, nestuves, antibiotikas, intravenozās ievades sistēmas un citas medicīnas preces.

Nacionālajam rehabilitācijas centram Vaivari ir piešķirts Ārlietu ministrijas finansējums, lai nodotu pieredzi Ukrainas ārstniecības personālam rehabilitācijas programmu ieviešanā pacientiem pēc ekstremitāšu amputācijām un tehnisko pamatlīdzekļu aprites sistēmas izveidē.

Sadarbībai atsaukušās četras Ukrainas ārstniecības iestādes Dņipro, Ļvivā, Viņņicā un Čerņihivā.

Līdz 2023.gada 31.oktobrim plānotas multiprofesionālo komandu konsultācijas un pieredzes apmaiņa gan attālināti, gan pieredzes apmaiņas braucieni, informatīvo materiālu izstrāde, apmācības Ukrainas ārstniecības iestādēs, kā arī Ukrainas ārstniecības iestādēm nepieciešamo materiālu un instrumentu iegāde protēžu un ortožu izgatavošanai.

Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja vietniece pateicās par Latvijas atbalstu un palīdzību šajā valstij sarežģītajā laikā. Viņa informēja, ka visvairāk šobrīd karā cietušajiem būtu nepieciešami rehabilitācijas un protezēšanas pakalpojumi, kā arī psiholoģiskā palīdzība un atbalsts. Vicespīkere aicināja iespēju robežās paplašināt atbalstu šajos virzienos.

Kondratjuka aktualizēja arī jautājumus par psiholoģisko rehabilitāciju bērniem, bērnu ar onkoloģiskām saslimšanām ārstēšanu, kuri kara dēļ tiek pārvesti uz slimnīcām dažādās Eiropas

Jau ziņots, ka Latvijā līdz šim Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS), kā arī  Vaivaros un Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā ārstējušies vairāk nekā 140 ukraiņi ar kara laikā gūtajiem ievainojumiem. VM ir sadarbības līgums par Ukrainas iedzīvotāju medicīnisko transportēšanu uz Latviju, un RAKUS ir gatava aprūpi paplašināt, ja būs tāda nepieciešamība.

Tāpat Latvijā strādā 162 mediķi no Ukrainas, kas pametuši valsti karadarbības dēļ. Tie Ukrainas iedzīvotāji, kuri ierodas vai uzturas Latvijā, var saņemt visus valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus tādā pašā apjomā kā Latvijas iedzīvotāji. Līdz šim ārstniecības iestādēs vērsušies vairāk nekā 3870 Ukrainas iedzīvotāji.

Lasiet arī: «Pabrika biroja pārstāvis» iesaistījies lemšanā par 220 miljonus eiro vērto armijas pārtikas iepirkumu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas