Latvija trešajā ceturksnī ir vienīgā ES valsts ar IKP kritumu

Latvija šogad trešajā ceturksnī bijusi vienīgā Eiropas Savienības dalībvalsts, kurā salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada reģistrēts iekšzemes kopprodukta (IKP) kritums, liecina otrdien, 15.novembrī, publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat ātrā novērtējuma dati, kas apkopoti par 21 bloka zemi.

Pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem, Latvijas IKP trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn samazinājies par 0,4%.

Tikmēr straujākais ekonomikas pieaugums šajā periodā reģistrēts Kiprā (+5,4%), Portugālē (+4,9%), Rumānijā (+4,7%), Polijā (+4,4%) un Ungārijā (+4,1%). Lietuvas IKP pieaudzis par 2,5%. ES vidēji IKP trešajā ceturksnī, salīdzinot ar tādu pašu periodu pirms gada, palielinājies par 2,4%, bet eirozonā – par 2,1%.

Salīdzinājumā ar otro ceturksni IKP gan ES, gan eirozonā pieauga par 0,2%. Ceturkšņa salīdzinājumā ekonomikas izaugsme fiksēta 13 ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati. Straujākā lejupslīde bijusi Latvijā (-1,7%) un Slovēnijā (-1,4%), bet straujākā izaugsme reģistrēta Kiprā un Rumānijā (abās valstīs +1,3%), kā arī Polijā (+0,9%). Lietuvas ekonomika šajā periodā palielinājusies par 0,4%.

Dati par Igauniju, Īriju, Grieķiju, Horvātiju, Luksemburgu un Maltu nav pieejami. Gada izteiksmē aprēķinam par Nīderlandi izmantoti pēc darba dienām pielāgoti dati.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas