Latvija turpinās pildīt NATO kontaktpunkta vēstniecības Baku funkcijas

Ciešāka NATO un Azerbaidžānas partnerība ir sevi pierādījusi kā abpusēji izdevīga, uzticama un konsekventa, sarunā ar Azerbaidžānas delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) vadītāju Samadu Sejidovu, Saeimas priekšsēdētāja biedre, EPPA Latvijas delegācijas vadītāji Zanda Kalniņa-Lukaševica. 

Kalniņa-Lukaševica pauda gandarījumu par iespēju pagarināt Latvijas vēstniecības Baku kā NATO  kontrolpunkta vēstniecības Azerbaidžānā mandātu līdz nākamajam gadam. 

Spriežot par situāciju Dienvidkaukāza reģionā, Kalniņa-Lukaševica uzsvēra, ka ir būtiski rast ilgtspējīgu mieru starp Azerbaidžānu un Armēniju.

Saeimas priekšsēdētāja biedre aicināja Latviju un Azerbaidžānu kopā turpināt atbalstīt iniciatīvas starptautiskajās organizācijās, kas pieprasa Krievijai pārtraukt karu Ukrainā, paredz sniegt humāno palīdzību Ukrainas iedzīvotājiem un izmeklēt agresora pastrādātos noziegumus.

Sejidovs apsveica Latviju ar Eiropas Padomes Ministru komitejas vadības pārņemšanu un vēlēja veiksmi prezidentūras pienākumu īstenošanā.

Lasiet arī: Gruzija iebilst pret tās iesaistīšanu sankciju īstenošanā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas