Latvija un Igaunija trešajā ceturksnī vienīgās ES valstis ar IKP kritumu

Latvija šogad trešajā ceturksnī bijusi starp divām Eiropas Savienības (ES) valstīm, kurās salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada reģistrēts iekšzemes kopprodukta (IKP) kritums, liecina trešdien publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat atkārtotā novērtējuma dati.

Pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem, Latvijas IKP trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn samazinājies par 0,4%.

Vēl lielāka ekonomikas lejupslīde reģistrēta kaimiņvalstī Igaunijā – par 2,3%. Savukārt Lietuvas IKP pieaudzis par 2,5%.

Tikmēr straujākais ekonomikas pieaugums šajā periodā reģistrēts Īrijā (+10,6%), Horvātijā (+5,5) Kiprā (+5,4%) un Maltā (+5,2%). 

ES vidēji IKP trešajā ceturksnī, salīdzot ar tādu pašu periodu pirms gada, palielinājies par 2,5%, bet eirozonā – par 2,3%.

Ceturkšņa salīdzinājumā ekonomikas izaugsme fiksēta 18 ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati.

Straujākā augšupeja ceturksnī bijusi Īrijā (+2,3%), Kiprā, Maltā un Rumānijā (visās valstīs +1,3%), bet straujākais kritums reģistrēts Igaunijā (-1,8%), Latvijā (-1,7%) un Slovēnijā (-1,4%). Lietuvas ekonomika šajā periodā palielinājusies par 0,5%.

Salīdzinājumā ar otro ceturto IKP ES pieaudzis par 0,4%, bet eirozonas ekonomika – par 0,3%.

 

 

Lasiet arī: Trešajā ceturksnī IKP samazinājies par 0,6%

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas