Latvijai dabasgāzi pilnībā piegādās no SDG termināļiem

Vienotais dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas operators AS Conexus Baltic Grid (Conexus) ziņo: Latvijas dabasgāzes apgādi neietekmēs no 2023.gada 1.janvāra ar likumu apturētās dabasgāzes piegādes no Krievijas Federācijas, jo tirgus jau šogad ir pārorientējies.

Dabasgāzes piegādes pamatā tiek organizētas no Klaipēdas sašķidrinātās dabasgāzes (SDG) termināļa. Savukārt nākamgad reģionā jau būs divi šādi avoti, darbu uzsākot Inkoo SDG terminālim Somijā. Tādēļ būtiski pieaudzis no Lietuvas saņemtais dabasgāzes apjoms, tam līdz 2022. gada 1. decembrim sasniedzot 17,6 teravatstundas (TWh).

no Krievijas saņemtās dabasgāzes apjoms šī gada vienpadsmit mēnešos bija par 73% mazāks, nekā attiecīgajā laika periodā pērn.

Latvijā 2023. gada 1. janvārī stājas spēkā Enerģētikas likuma prasība par dabasgāzes piegādes no Krievijas aizliegumu. Conexus informē, ka ne tikai Latvijas dabasgāzes infrastruktūra, bet arī sistēmas lietotāji tam ir gatavi.

Tomēr tranzīta plūsmas no Krievijas uz Kaļiņingradu caur vienoto Igaunijas–Latvijas tirgus  zonu būs iespējamas. Vienlaikus tranzīta paziņojumā noteikto tranzīta jaudas piešķiršanas pieprasījumu varēs noraidīt, lai samazinātu ietekmi uz citiem sistēmas lietotājiem un veicinātu piegādes drošību.

Lasiet arī: Latvija – starp ES līderiem dabasgāzes patēriņa samazināšanā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas