Latvijai risināms jautājums joprojām ir korupcija, uzsver Vīķe-Freiberga

Latvijā vēl neesam paspējuši novākt visās vecās impērijas drupas, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” teica bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Atskatoties uz 20 gadiem Eiropas Savienībā (ES), bijusī prezidente teica, ka kādus sasniegumus varam izmērīt naudas izteiksmē, taču ir arī dažādi pētījumi, indeksi. 

Piemēram, Latvijai risināms jautājums joprojām ir korupcija, kuras rādītāji Baltijas valstīs vēl ir visai augsti.

“Tā nevajadzētu būt, turpmākajos gados ir ļoti jāpiestrādā,”  turpinot runāt par korupcijas ierobežošanu, teica Vīķe-Freiberga.

Vīķe-Freiberga, norādīja, ka Latvijas iestāšanās ES un NATO ir bijusi nozīmīga drošības stiprināšanā. “Tas ir solis, lai atturētu Krieviju no iebrukuma,” runājot par iestāšanos gan ES, gan NATO, teica Vīķe-Freiberga.

Viņa akcentēja, ka Latvijā vēljoprojām rēgojas vecās impērijas drupas. “Vecās impērijas drupas vēl neesam spējuši novākt,” piebilda bijusī Valsts prezidente.

2003.gada 20.septembrī Latvijā notika tautas nobalsošana par iestāšanos ES. Referendumā “par” nobalsoja 66,97%, “pret” 32,26%, piedaloties 71,49% Latvijas balsstiesīgo. 2003.gada 10.oktobrī Saeima ratificēja Latvijas pievienošanās līgumu ES un 2004.gada 1.maijā Latvija kļuva par ES dalībvalsti.

Lasiet arī: Vīķe-Freiberga izsaka kaunu par Latvijas atpalicību un neizmantotajām ES iespējām

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas