Latvijas austrumos nepacietīgākie makšķernieki atklājuši bļitkošanas sezonu

Kaut Latvijā sals novērojams vien dažas dienas, valsts austrumos nepacietīgākie makšķernieki jau atklājuši bļitkošanas sezonu. Aktuālajos makšķernieku forumos pagaidām informācija ir skopa, taču pirmās ziņas ienākušas par lomiem no ledus Rēzeknes pusē.

Tāpat ir saņemtas vēstis, ka makšķernieki tikuši uz ledus Dagdas un Ludzas apkārtnē, tuvāk Latvijas pierobežai. Par Vidzemi un Ziemeļvidzemi, kur parasti Latvijā tiek atklāta zemledus makšķerēšanas sezona, pagaidām nav drošas informācijas.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati liecina, ka pēdējās dienās Latgalē, Vidzemes austrumos un arī atsevišķās vietās Zemgalē gaisa temperatūra pazeminājās zem mīnus septiņiem grādiem.

Cilvēka svaru var izturēt ledus, kas sasalis bez sniega vismaz piecu centimetru biezumā.

Dodoties uz ledus, obligāti jāņem līdzi speciāls aprīkojums drošībai. Nepieciešama ledus cērte, ar kuru pārbauda katru soli pārvietojoties pa ledu, jo tas uzsalst nevienmērīgi. Jābūt līdzi virvei, lai palīdzētu izkļūt sausumā ledū ielūzušam kolēģim, kā arī dzelkšņiem jeb tā dēvētajiem «kaķa nagiem», ar kuru palīdzību var izkļūt uz ledus, ja gadījies ielūzt.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas